فرودگاه جدید استانبول جایگزین فرودگاه آتاتورک در ایرلاینهای مختلف

فرودگاه جدید استانبول جایگزین فرودگاه آتاتورک

فرودگاه جدید استانبول

فرودگاه جدید استانبول یک فرودگاه بین‌المللی در حال ساخت در منطقه آرناوت کوی در قسمت اروپایی استانبول در ترکیه است. این فرودگاه پس از آغاز به کار بزرگترین فرودگاه جهان خواهد بود.

فرودگاه جدید استانبول

ابن فرودگاه برنامه‌ریزی شده‌است که به عنوان بزرگترین فرودگاه در جهان با 150 میلیون ظرفیت مسافر سالانه در اکتبر 2018 شروع به کار کند. در مرحله توسعه آینده این فرودگاه ارتقا ظرفیت برای رسیدگی به 200 میلیون سالانه مسافر نظر گرفته شده‌است. فرودگاه برنامه‌ریزی شده به دلیل کمبود ظرفیت موجود در فرودگاه‌های فعلی استانبول ایجاد می‌شود. این سومین فرودگاه بین‌المللی در استانبول پس از فرودگاه آتاترک و فرودگاه صبیحه گوکچن خواهد بود. فرودگاه آتاترک بسته خواهد شد؛ و یاتا کد IST به فرودگاه جدید منتقل خواهد شد.

 

فرودگاه جدید استانبول

فرودگاه جدید استانبول به خاطر طراحی برج کنترل ترافیک هوایی و ساختمان فنی خود نخستین جایزه خود را در مسابقه سال 2015 معماری بین‌المللی شیکاگو که توسط موزه معماری و طراحی شیکاگو با همکاری مرکز اروپایی معماری ، هنر ، طراحی و مطالعات شهری برگزار گردید ، دریافت نمود. فرودگاه آتاتورک برای پروازهای مسافری برنامه ریزی شده در تاریخ 6 آوریل 2019 در ساعت 2 بسته شد. و تمام پروازهای مسافری برنامه ریزی شده در تاریخ 6 آوریل 2019 در ساعت 14:00 به فرودگاه استانبول منتقل شد. 

برج کنترل ترافیک هوایی


موقعیت مکانی فرودگاه جدید استانبول:

نقشه فرودگاه جدید استانبول


طراحی و معماری فرودگاه جدید استانبول:

یک تیم بین‌المللی معماری از نوردیچ – دفتر معماری، معماران Grimshaw و Haptic، در حال حاضر بر روی مجتمع ترمینالی برای فرودگاه جدید استانبول کار می‌کنند. این تیم که توسط کنسرسیوم متشکل از Cengiz، Kolin، Limak، MAPA و Kalyon، به این کار منصوب شده است، بر روی طرح‌هایی کار کرده‌اند که مدت زمان زیادی را به خود اختصاص داد.این پروژه که بر روی ساحل دریای سیاه واقع شده است، به فاصله 35 کیلومتری از شهر استانبول، دارای توسعه بلند پروازانه 6 بانده است که برنامه‌ریزی اصلی آن را Arup انجام داده و در چهار فاز به اتمام خواهد رسید. فاز اول در سال 2018 افتتاح گردید و هدف آن ارائه خدمت به 90 میلیون نفر در سال است. این مقدار پس از تکمیل شدن، به بیش از 150 میلیون مسافر خواهد رسید. ترمینال 1 از این مجموعه، بزرگ‌ترین ترمینال فرودگاهی جهان خواهد بود که در زیر یک سقف واقع شده و مساحت ناخالص آن برابر یک میلیون مترمربع خواهد بود.

معماری فرودگاه جدید استانبول

معماری فرودگاه جدید استانبول

معماری فرودگاه جدید استانبول


برای سفر به استانبول و دیگر مناطق دیدنی دنیا و برای تهیه بلیط هواپیمای ارزان می توانید به سایت دیجی چارتر مراجعه کنید و  پایینترین قیمت بلیط‌ ها را در مسیرهای تهران به استانبول و تبریز به استانبول و ارومیه به استانبول و شیراز به استانبول و مسیر مخالف مشاهده کرده و از دیدن قیمت ها شگفت زده شوید و بلیط سفر خود را ارزان‌تر از همه جا تهیه کنید.


مطالب مرتبط :

سفر به پایلوت دولت الکترنیک

قوانین و مقررات پیش از سفر هواپیمایی قشم ایربدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.