راهنمای سفر من به جهرم

راهنمای سفر من به جهرم

جَهرُم (به پارسی میانه: گهرم) یکی از شهرهای استان فارس در ایران است. این شهر، مرکز شهرستان جهرم است. جمعیت این شهر طبق سرشماری سال 1395 برابر با 141٬634 نفر بوده‌است. جهرم بزرگ‌ترین شهر نیمهٔ جنوبی استان فارس، سومین شهر پرجمعیت در کل استان و شصت و هفتمین شهر پرجمعیت ایران است.شهر جهرم، قطب خدمات‌رسانی تخصصی در جنوب استان فارس به حساب می‌آید و وجود زیرساخت‌های مناسب در حوزه‌های بهداشت و درمان، آموزش عالی، بازرگانی، خدمات بانکی و خدمات امنیتی-نظامی و…، این شهر را به عنوان شاخص‌ترین شهر در حوزه جنوب و شرق استان فارس تبدیل نموده‌است.

جهرم


آب و هوا :

آب و هوای جهرم، گرم و خشک و میانگین میزان بارندگی آن، حدود 260 میلی‌متر در سال می‌باشد. میانگین دمای این شهر حدود 20 درجهٔ سانتی گراد است. بیشینهٔ دما در تابستان به 45 درجه و کمینهٔ دما در زمستان به 5- درجه سانتی‌گراد می‌رسد. ارتفاع متوسط جهرم، حدود 1050 متر از سطح دریاست.


جاذبه ی گردشگری :

غار سنگتراشان

غار سنگتراشان


آبشار مروارید خفر

آبشار مروارید خفر 

 

امامزاده سی تن

امامزاده سی تن


آب گرم سیمکان

تفرجگاه آب گرم سیمکان


بازارها و مراکز خرید:

بازار جهرم

بازار جهرم           بازار روز          بازار مرکزی         بازار مس‌گرها        مجتمع تجاری اطلس          مرکز خرید بازرگان   

مرکز خرید آفتاب     مرکز خرید گلها     مرکز خرید زیتون       پاساژ خیام        پاساژ امام رضا


اقتصاد و صنعت:

شرایط جوی و اقلیمی جهرم ایجاب می کند که جهرم یک منطقه‌ی کشاورزی باشد و به‌همین جهت از زمان‌های دور تاکنون جهرم، به عنوان سرزمین کشاورزی مطرح بوده است. باغداری و زراعت، دو بخش عمده‌ی کشاورزی جهرم را تشکیل می‌دهند و اقتصاد مردم این شهرستان برپایه این‌دو استوار است. سایر مردم عمدتاً به تجارت، پیشه‌وری و کارهای اداری مشغولند. همچنین در جهرم دو شهرک صنعتی و یک منطقهٔ ویژی اقتصادی وجود دارد. واحدهای صنفی شهرستان جهرم اعم از (تولیدی، فنی و توزیعی خدماتی) به عدد 4911 می‌رسد.

باغات جهرم

کشاورزی: 

وجود بیش از 350 هزار اصله درخت نخل، 5/3 میلیون درخت مرکبات نظیر پرتقال، لیموشیرین، لیموترش، نارنگی و نارنج که 24 هزارهکتار از اراضی شهرستان جهرم را دربرمی گیرد و همچنین قرارداشتن بیش از 41هزار هکتار از زمین‌های زراعی این سامان، زیر کشت گندم و جو و حبوبات، برنج، تنباکو و صیفی جات، جهرم را به عنوان یکی از قطب‌های مهم کشاورزی کشورمان معرفی می‌نماید علاوه بر خرمای شاهانی جهرم که از نظر کارشناسان یکی از مرغوبترین انواع خرما در جهان است و 2/1 درصد خرمای جهان را تأمین می‌کند مرکبات جهرم هم درصد بالایی از تولید مرکبات ایران را به خود اختصاص داده‌است. مهمترین محصولات کشاورزی و باغی جهرم و مقدار تولید شده آن به شرح ذیل می‌باشد:  خرما - پرتقال _ نارنگی -لیموشیرین


فرودگاه :

فرودگاه جهرم

فرودگاه جهرم فرودگاهی در شهر جهرم، ایران است. این فرودگاه یکی از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های ایران است که در سال 1348 به عنوان دومین فرودگاه استان فارس بعد از شیراز تأسیس شد. در سال 1397 در این فرودگاه 202 نشست و برخاست هواپیما انجام شد و 6٬948 نفر مسافر و بیش از 63٬000 کیلوگرم بار از طریق آن جابجا شدند. طول باند آسفالت این فرودگاه 2٬048 متر برابر با 7٬899 پا است. فرودگاه جهرم مجهز به سامانه‌های کمک ناوبری، مراقبت پرواز، سالن مسافر و هواشناسی است اما مهم‌ترین عامل بازدارندهٔ گسترش آن کوتاه بودن باند پروازی آن است. ترمینال جدید این فرودگاه با زیربنای 1٬500 متر مربع در حال ساخت می‌باشد.


برای سفر به جهرم و سایر نقاط گردشگری داخلی و خارجی و برای تهیه بلیط هواپیمای ارزان جهرم می توانید به سایت دیجی چارتر مراجعه کنید و  پایینترین قیمت بلیطها را از بین فروشنده‌های معتبر مشاهده کرده و بلیط سفر خود را ارزان‌تر از همه جا تهیه کنید.

 

این مطالب را از دست ندهید :

قوانین و مقررات پیش از سفر هواپیمایی قشم ایر


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.