نکات مهم قبل و پس از جا ماندن از پرواز بعد از رزرو بلیط هواپیما

 

معمولا مسافران به هنگام سفر با هواپیما استرس جا ماندن را دارند. این استرس برای بلیط‎ هواپیما چارتری بیشتر هم میشود. زیرا افرادی که قصد خرید بلیط ارزان هواپیما را دارند هزینه سفر برای آنها از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش دیجی چارتر به نقل از خبرگزاری تسنیم، معمولا مسافران به هنگام سفر با هواپیما استرس جا ماندن را دارند. 

این استرس برای بلیط‎ هواپیما چارتری بیشتر هم میشود. زیرا افرادی که قصد خرید بلیط ارزان هواپیما را دارند هزینه سفر برای آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. درنتیجه جاماندن از پرواز برای این افراد اتفاقی خوش‎آیند نخواهد بود.

 

جا ماندن از پرواز باعث ضرر مالی میشود. چراکه ممکن است تمام هزینه بلیط خارجی یا داخلی سوخت شود. در برخی مواقع هم هزینه‎ای به عنوان جریمه کسر شده و باقی پول به حساب مسافر بازگردانده میشود. معمولا جا ماندن از پرواز دارای عواقب بدتری هم میباشد. به عنوان مثال مسافرانی که بلیط هواپیما خارجی یا داخلی به منظور رسیدن به جلسه کاری در مقصد را خریداری کرده اند، در صورت جا ماندن از جلسه کاری خود محروم میشوند. که این خود شامل خود به تنهایی ممکن است مسافر را متضرر کند.

از طرفی در این شرایط اقتصادی که سفر کردن به داخل یا خارج کشور شامل هزینه زیادی است، سبب شده تا مسافران پول محدودی را برای سفر خود کنار بگذارند. در این شرایط حتی اگر بلیط ارزان هواپیما اکونومی مسافری کنسل شود ممکن است خرید مجدد بلیط هواپیما برای مسافر مقدور نباشد. از طرفی هتلی که مسافر در مقصد برای سفر خود رزرو کرده است در صورت نرسیدن به موقع مسافر شامل هزینه اضافی میشود.

 به عنوان مثال مسافری با خرید بلیط ارزان هواپیما اکونومی قصد سفر به خارج از کشور را دارد. این مسافر مطابق با پرواز خود هتل خود را رزرو کرده و بابت آن هزینه پرداخته کرده است. در صورتیکه از پرواز جا بماند یا باید خود را در همان روز با پروازی دیگر به مقصد برساند و یا در روزهای آتی خود را به مقصد برساند. در صورتیکه پرواز به روزهای بعد موکول شود هزینه هتل در روزهای رزرو شده سوخت میشود.

حال ما میخواهیم در این مقاله به توضیح نکاتی بپردازیم تا با انجام آنها از جا ماندن شما از پرواز جلوگیری نماییم. سپس به توضیح اعمالی که پس از جا ماندن باید انجام دهید میپردازیم. پس در این مقاله با ما همراه باشید.

نکاتی برای جلوگیری از جا ماندن از پرواز


اگر بلیط خارجی یا داخلی خریداری کرده اید. حتما سعی کنید حداقل یک ساعت زودتر از پرواز داخلی  و حداقل دو تا سه ساعت زودتر از پرواز خارجی در فرودگاه باشید.

اگر ساعت پرواز شما بر روی بلیط هواپیما در ساعات پر ترافیک است حتما زودتر از منزل راهی شوید تا به موقع به فرودگاه برسید.

در صورتیکه احتمال میدهید که دیر به فرودگاه میرسید حتما از انجام حضوری مراحل چک‌‎این خودداری فرمایید. درصورتیکه بلیط خارجی تهیه کرده‎اید در بسیاری از فرودگاه‎های بین‎المللی مراحل چک‎این به صورت انلاین نیز انجام میشود. درنتیجه برای جلوگیری از در صف ماندن و اتلاف وقت حتما این مراحل را به صورت آنلاین انجام دهید و کارت پرواز خود را دریافت کنید. لازم به ذکر است که مسافران در برخی از فرودگاه‎ها برای بلیط هواپیما داخلی خود نیز میتوانند به صورت آنلاین مراحل چک‎این را طی کنند. پس حتما برای صرف زمانی کمتر از امکانات فرودگاه خود مطلع شوید.

اقدامات لازم پس از جاماندن از پرواز


اولین کار حفظ خونسردی است. با آرامش سعی در یافتن پروازی جایگزین در همان روز یا روز آتی کنید. پس از یافتن بلیط خارجی یا داخلی جایگزین اگر بلیط هواپیما قبلی شما چارتری باشد تمام هزینه بلیط سوخت میشود و شما باید هزینه کامل بلیط هواپیما جدید را پرداخت نمایید. در صورتی که بلیط هواپیما شما سیستمی باشد متناسب با قوانین ایرلاین مربوطه هزینه جریمه از شما کسر خواهد شد سپس شما با پرداخت مابه‎تفاوت هزینه بلیط، بلیط جایگزین را رزرو میکنید.

برای سوار شدن به هواپیما چه مدارکی لازم است


مدارکی که مسافران داخلی و خارجی برای سوار شدن به هواپیما نیاز دارند با یکدیگر متفاوت است. اگر شما قصد سفر با هواپیما را دارید حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا با خیالی آسوده مراحل تحویل مدارک را در فرودگاه پشت سر گذاشته و سوار هواپیما شوید.

خرید بلیط ارزان هواپیما


ابتدا پس از قطعی شدن زمان سفر باید اقدام به خرید بلیط هواپیما کنید. برای خرید بلیط خارجی و داخلی هم میتوانید خودتان و هم میتوانید از طریق آژانس‎های هواپیمایی اقدام به خرید بلیط هواپیما کنید. پیشنهاد ما این است که برای خرید بلیط ارزان هواپیما حتما از قیمت بلیط‎های چارتری و سیستمی مطلع باشید.

چراکه گاهی خرید بلیط ارزان هواپیما از طریق چارتری و گاهی خرید بلیط ارزان هواپیما از طریق سیستمی محقق میشود. اگر برای شما کاهش هزینه سفر مهم است حتما برای یافتن بلیط ارزان هواپیما چارتری، آژانس‎های هواپیمایی مختلف را چک کنید. چراکه قیمت بلیط هواپیما چارتری را هر آژانس خودش به تنهایی تعیین میکند.

پس از تهیه بلیط خارجی یا داخلی حتما یک عکس و یا پی دی اف از بلیط را در گوشی خود داشته باشید. تا برای گرفتن کارت پرواز آن را به کانتر نشان دهید.

لازم به ذکر است که در بلیط هواپیما اطلاعاتی همچون نام فرودگاه، گیت پرواز و اطلاعات پرواز نوشته شده است. درنتیجه حتما اطلاعات روی بلیط را چک کنید.

وزن چمدان باید چقدر باشد


همانطور که میدانید هر سفری محدودیت وزنی برای چمدان تک تک مسافران دارد. حداکثر میزان بار در سفر بر روی بلیط نوشته شده است. پس حتما پیش از بستن چمدان خود از حداکثر بار مطلع شوید و متناسب با آن چمدان خود را ببندید. پیشنهاد میکنیم که برای اطمینان بیشتر حتما چمدان خود را در منزل وزن کنید تا در فرودگاه به خاطر بار زیاد جریمه نشوید.

شرایط گذرنامه برای پرواز خارجی


درصورتی که قصد رزرو یا خرید بلیط خارجی را دارید. به هنگام خرید به اطلاعات گذرنامه خود نیاز دارید. اما در هنگام خرید کسی گذرنامه شما چک نخواهد کرد. برای ورود به هواپیما حتما باید گذرنامه مسافر بیش از شش ماه اعتبار داشته باشد. همچنین سعی کنید یک کپی از صفحه اول پاسپورت خود تهیه کنید و در طول سفر آن را همراه خود داشته باشید.

در برخی از فرودگاه‎ها مراحل چک کردن گذرنامه به صورت آنلاین انجام میشود. پس حتما برای جلوگیری از ماندن در صف این کار را به صورت آنلاین انجام دهید تا در فرودگاه وقت شما گرفته نشود.

 

مدارک مورد نیاز برای پرواز با بلیط داخلی


 برای پرواز داخلی به همراه داشتن کارت ملی الزامی است.

پرداخت عوارض خروج از کشور


اخیرا برای افرادی که قصد سفر خارجی را دارند مبلغی به عنوان مالیات درنظر گرفته شده است. مسافران باید قبض پرداخت عوارضی را نیز به همراه مدارک دیگر به همراه داشته باشند. سعی کنید چند روز قبل از پرواز اقدام به پرداخت مالیات کنید تا در روز پرواز وقت شما گرفته نشود.

بازرسی چمدان


یکی دیگر از مراحل ورود به هواپیما بازرسی تمام چمدان‎هاست. سعی کنید وسایل فلزی، ساعت، کمربند و ... را داخل کیف بگذارید. حتما پیش از سفر از وسایل ممنوعه مطلع شوید. چراکه حمل برخی وسایل در هواپیما غیرمجاز میباشد.

کارت پرواز


پس از انجام مراحل فوق به شما کارت پرواز داده میشود. این کارت باید در طول پرواز همراهتان باشد.

چند ساعت قبل در فرودگاه باشیم


برای جلوگیری از جاماندن از هواپیما برای بلیط داخلی حتما یک ساعت قبل از پرواز و برای بلیط خارجی دو تا سه ساعت پیش از پرواز در فرودگاه حاضر شوید.

حتما از ترمینال بلیط ارزان هواپیما اکونومی، بلیط هواپیما بیزینس کلاس و بلیط خارجی یا داخلی فرست کلاس خود مطلع شوید. ترمینال‎ بلیط هواپیماها متناسب با ایرلاین‎ها تعیین میشود. درنتیجه حواستان باشد که به ترمینال اشتباه نروید چراکه فاصله ترمینا‎ل‎ها با یکدیگر زیاد است در این صورت احتمال جا ماندن شما از هواپیما بالا میرود.

منبع: تسنیمجا ماندن از پرواز سیستمی

چگونه بلیط هواپیما کیش را ارزان رزرو کنیم؟

 

چگونه بلیط هواپیما مشهد را ارزان رزرو کنیم؟

 

در پروازهای خارجی چه داروهایی را با خود نبریم؟

 

چگونه بلیط هواپیما تفلیس را ارزان رزرو کنیم؟

 

فرق بلیط سیستمی با چارتری چیست

 

چگونه بلیط هواپیما نجف را ارزان رزرو کنیم؟

 

نکاتی که بانوان باردار بایست در سفر با هواپیما رعایت نمایند

 

چگونه بلیط هواپیما استانبول را ارزان رزرو کنیم؟

 

راهنما و نکات سوار شدن به هواپیما

 

نکته های مهم و طلایی خرید بلیط هواپیما


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.