آیا محدودیت سنی در خرید بلیط هواپیما وجود دارد؟

 به گزارش دیجی چارتر به نقل از خبرگزاری تسنیم، در عصر کنونی از هواپیما جهت حمل‌ و نقل به عنوان وسیله‌ای خیلی راحت و مدرن استفاده می‌شود، که شبیه هر وسیله‌ی نقلیه دیگر، شرایط و ضوابط ویژه خود را دارا می باشد که بایست زمان بهره از آن رعایت گردد.


 
این قوانین حاوی قوانین مربوط به حمل کالا، حمل بار، نحوه خرید بلیط هواپیما و محدودیت سنی برای استفاده از این وسیله‌ی پیشرفته می‌شود.

 

محدودیت سنی برای پرواز


تمامی شرکت‌های هواپیمایی و ایرلاین‌ها شرایط و قوانین پروازی خود را بصورت کاملا شفاف در سایت‌های رسمی و شرکت‌های کارگزار خود اعلام می‌کنند که قوانین مربوط به محدودیت سنی از جمله این موارد است. اولین مورد، دریافت گواهینامه کتبی و معتبر از والدین کودکان بین 5 تا 12 سالی است که قرار است پرواز خارجی یا داخلی خود را تنها و بدون همراه تجربه کنند.

قبل از پروازحتما مدارک شناسایی فرزند خود را بصورت کامل در اختیار ایرلاینی قرار دهید که خرید بلیط هواپیما از طریق آن صورت گرفته است.

قوانین کلی مشترک بین شرکت‌های هواپیمایی در مورد محدودیت سنی پرواز داخلی یا خارجی شامل موارد زیر می‌شود:

کودکانی که سن آن‌ها بین 5 تا 12 سال است بدون همراه نمی‌توانند به آخرین پرواز روز وارد شوند.

قیمت بلیط کودکان بدون همراه در پرواز داخلی یا خارجی با بلیط بزرگسالان یکسان است.

کودکانی که همراه ندارند تنها می‌توانند از پروازهای بدون توقف استفاده کنند.

تنها کودکان بزرگ‌تر از 5 سال می‌توانند از پروازی که باید عوض شود استفاده کند.

زمان حضور کودکان بدون همراه در فرودگاه هنگام پرواز داخلی یا خارجی باید 60 الی 90 دقیقه زودتر از سایر مسافران باشد.

در کل بهتر است به دلیل متفاوت بودن قوانین شرکت‌های هواپیمایی، قبل از رزرو یا خرید بلیط هواپیما، قوانین مربوط به بازه‌‌‌ی سنی ایرلاین مورد نظر را بررسی کنید تا بتوانید خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی خود را هماهنگ با شرایط خود در این زمینه تهیه کنید.

کودکان بالای 12 سال هنگام خرید بلیط هواپیما در گروه سنی بزرگسالان قرار می‌گیرند و مشمول قوانین گفته شده نمی‌شوند به شرط آنکه کودک شما دارای شرایط خاصی نباشد چرا که شرکت‌های هواپیمایی مسئولیت خاصی را در قبال اینگونه کودکان به عهده نمی‌گیرند.

باید این نکته را خاطر نشان کرد که قوانین مربوط به محدودیت پرواز نه تنها شامل کودکان 5 تا 12 سال، بلکه درباره‌ی افراد میانسال نیز صدق میکند. در پرواز خارجی و داخلی، این افراد محدودیت خاصی از نظر بازه‌ی سنی ندارند اما ملزم به رعایت نکاتی هستند تا پرواز راحت و بی‌دغدغه‌ای را تجربه کنند.

سالمندان ممکن است وسایلی مانند پلاتین، عصا، سمعک و... به همراه داشته باشند از این رو در پرواز داخلی یا خارجی خود، هنگام گذر از گیت امنیتی به مشکل برمیخورند. سعی کنید این موضوع را به مامور فرودگاه خاطرنشان کنید تا به شیوه‌ای که خود مامورین فرودگاه از آن مطلع هستند این افراد را بازرسی کرده تا افراد سالمند دچار مشکل نشوند.

برای آنکه افراد سالمند بتوانند در کمال آرامش و بدون استرس، کارهای قانونی مربوط به پرواز خارجی و داخلی خود را انجام دهند، بهتر است کمی زودتر از موعد مقرر در فرودگاه حاضر شوند.

اگر برای افراد سالمند اقدام به خرید بلیط هواپیما خارجی یا داخلی کردید بهتر است داروها و وسایل ضروری مورد نیاز آن‌ها را با استفاده از مجوزهای لازم در داخل ساک دستی بگذارید تا بتوانند در داخل کابین از آن‌ها استفاده کنند.

علاوه بر توضیحات داده شده، به دلیل متفاوت بودن قوانین مربوط به شرایط سنی در ایرلاین‌های مختلف، بهتر است قبل از هر اقدامی برای خرید بلیط هواپیما خارجی و یا داخلی، جهت جلوگیری از اتلاف وقت، قوانین مربوط به ایرلاین مورد نظر را در وبسایت معتبر و رسمی آن شرکت مطالعه نموده تا در خرید بلیط هواپیما به مشکلی بر نخورید.

برای طراحی هواپیما به چه نکاتی باید توجه شود؟


آیا تا به حال هنگام پرواز خارجی و یا داخلی، یا حتی هنگام خرید بلیط هواپیما، طراحی هواپیما نظر شما جلب کرده است؟ در این مطلب قصد داریم به نکات مهمی که باید در طراحی هواپیما در نظر گرفته شوند، اشاره کنیم. این مطلب ممکن است برای کسانی که به طراحی و مهندسی هواپیما علاقه دارند، و یا متقاضیان خرید بلیط هواپیما، جالب باشد.

برج مراقبت و مدیریت ترافیک هوایی


برای سالم ماندن هواپیماها و مسیرهای پروازی، سیستم مدیریت هوایی در همه‌ی زمان‌ها این وظیفه را به عهده دارد. خلبانان هم باید مانند رانندگان اتومبیل که طبق قوانین جاده‌ای رانندگی می‌کنند، قوانین و مقررات زیادی را در طول پرواز خارجی و داخلی رعایت کرده تا باعث حفظ ایمنی فضای پروازی و باند فرودگاه شوند.

حفظ جان مسافرانی که اقدام به خرید بلیط هواپیما کرده‌اند بسیار حائز اهمیت است زیرا آن‌ها با خرید بلیط هواپیما خارجی و حتی داخلی، این وسیله را برای داشتن سفری ایمن انتخاب نموده‌اند. ازاین رو مدیران ترافیک هوایی درباره‌ی مسائل مربوط به آب و هوا، ترافیک و سایر حوادث، با خلبانان و افرادی که در بخش‌های مختلف مشغول به کار هستند، در ارتباط بوده و آن‌ها را مطلع می‌سازند. ترافیک هوایی در 7 مرحله با خلبان در ارتباط است که شامل مرحله‌ی آمادگی قبل از پرواز داخلی یا خارجی ، آغاز پرواز و پریدن، خارج شدن از فرودگاه، مسیریابی، کاهش ارتفاع، نزدیک شدن به فرودگاه و در آخر فرود، می‌شود.

پنجره‌ هواپیما


برای ساخت پنجره‌های هواپیما از پلکسی گلاس استفاده می‌کنند که چندین چارچوب آن را در مقابل فشار بالای هوا مقاوم ساخته است. طراحی بدنه‌ی لوله‌ای شکل هواپیما به گونه‌ای انجام شده که با عبور هوا مانند یک شکل متحد از کنار بدنه، باعث کاهش فشار بر روی بدنه‌ی هواپیما شود. طراحی بیضی شکل پنجره هواپیما با سطوح گوشه‌ دار باعث ایجاد فشار هوایی یکنواخت در طول پرواز داخلی یا خارجی می‌گردد. دانستن این موضوع برای کسانی که به تازگی سفری در پیش دارند و خرید بلیط هواپیما خارجی یا داخلی خود را انجام داده‌اند، ممکن است جالب باشد که شیشه‌ی پنجره‌ی داخلی دارای سه قاب شیشه‌ای و یک سوراخ کوچک است. این سوراخ مکانیسم مورد نیاز برای تغییر فشار بین پنجره‌ی قطور بیرونی با پنجره‌ی نازک داخلی را ایجاد می‌کند

چرخ‌ دنده‌های فرود


تنها بخشی که اصطحکاک زیادی روی آن وارد شده و وزن هواپیما را در زمان پریدن و فرود آمدن متحمل می‌شود، چرخ دنده‌ها هستند. این بخش مستقیما به قسمت‌های اصلی بدنه وصل است در نتیجه هنگام پریدن تمام چرخ‌ها به درون هواپیما جمع شده تا از فشار زیاد بر روی چرخ‌ دنده‌ها و بدنه‌ی هواپیما کاسته شود.

هنگام خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی باید نوع هواپیمای ایرلاین را هم در نظر بگیرید زیرا چرخ دنده‌ها در هر یک از مدل‌های هواپیما با یکدیگر متفاوت بوده و باید تحت هر شرایطی هواپیما را متوقف کنند. علاوه بر اینکه مراقبت از فرمان هواپیما و ترمز چرخ‌ها در مراقبت از هواپیما بسیار مهم و ضروری است، باید بدانیم که عمر چرخ دنده‌ها حداکثر برای  60،000 فرود طراحی شده که استفاده از آن‌ها بیشتر از این تعداد خطرناک است. این موضوع برای مسافرانی که  خرید بلیط هواپیما را برای پرواز داخلی یا خارجی خود انجام داده‌اند امری مهم است چون به امنیت و جان آن‌ها مربوط می‌شود و برای خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی هزینه کرده‌اند.

تایرهای هواپیما


لاستیک، سیم نایلونی و فولاد سه لایه‌ی تشکیل دهنده‌ی تایر هواپیما هستند که با استفاده از روش ولکانیزاسیون ترکیب شده تا پیوند بین آن‌ها صورت گیرد. تایرهای شعاعی و متقاطع دو نوع اصلی تایرها هستند. تایرهایی که فنری تقویتی در بین تسمه‌های خود دارند در سرعت‌های بالا از قدرت ثبات بیشتری برخوردار هستند. از دیگر ویژگی‌های این مدل میتوان به کاهش اعوجاج رانندگی، حفاظت از ورقه‌های پوششی لاستیک‌ها و شاخص میزان ساییدگی اشاره کرد. بازسازی درست و اصولی تایرها از خرید دوباره ‌آن بسیار به صرفه ‌تر است.

دمای کابین هواپیما


تعویض هوا در کابین هواپیما با سرعت بسیار بالایی انجام می گیرد یعنی در هر 2 تا 3 دقیقه کل حجم هوای درون کابین عوض می‌شود. هوای بسیار سرد ارتفاعات که معمولا 20- درجه است توسط موتورها، وارد سیستم کنترل هوای هواپیما شده و بعد از آنکه توسط هیترها به دمای مناسب رسید، به داخل کابین فرستاده می‌شود. در نتیجه فشار هوا، درجه حرارت و کیفیت داخل هواپیما در پرواز داخلی یا خارجی برای مسافرانی که هزینه‌ی خرید بلیط هواپیما خارجی یا داخلی را پرداخته‌اند باید مورد تحقیق قرار گیرد.

کامپوزیت


از ترکیب دو یا چند ماده کامپوزیت‌ها ساخته میشوند که استفاده از آن در طراحی هواپیما یک نزیت به حساب می‌آید. از قدیم تا کنون، از کامپوزیت برای ساخت بدنه‌ی بیرونی هواپیما و یا مناطق سبک وزن استفاده می‌شود، که علاوه بر سبکی، دارای قدرت استقامت بالایی نیز هستند.

 

منبع: تسنیم

 

محدودیت سنی هواپیما


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.