افزایش پروازهای داخلی و خرید بلیط هواپیما در کشور

افزایش پروازهای داخلی و خرید بلیط هواپیما در کشور!

 

پس از شیوع گسترده ویروس کرونا در سراسر جهان فروش بلیط هواپیما تقریبا به صفر رسید و تمامی هتل ها تعطیل شدند. همین مسئله آسیب شدیدی به صنعت گردشگری و هوانوردی در تمامی جهان وارد کرد.

28 خرداد 1399 - 10:40 

 

افزایش پروازهای داخلی و خرید بلیط هواپیما در ایران!

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  پس از شیوع گسترده ویروس کرونا در سراسر جهان فروش بلیط هواپیما تقریبا به صفر رسید و تمامی هتل ها تعطیل شدند. همین مسئله آسیب شدیدی به صنعت گردشگری و هوانوردی در تمامی جهان وارد کرد.

البته صنعت گردشگری و هوانوردی تنها صنایع آسیب دیده نمی باشند اما جز مشاغلی هستند که بیشترین آسیب را دیده و برای جبران زمان زیادی نیاز دارند.

براساس تحقیقات انجام شده در حدود 75 درصد از مشاغل مرتبط به گردشگری در معرض خطر قرار گرفته اند و این رکود باعث ضرر 2.1 تریلیون دلاری بر اقتصاد تمام جهان شده است.

در این مدت 4 ماهه تعداد پرواز های خارجی بسیار کم شده و پرواز های داخلی نیز تنها به برخی مقاصد که تقاضا وجود داشته باشد انجام می شود؛ که البته قابل ذکر می باشد که هیچ پروازی با ظرفیت کامل صورت نمی گیرد. نه تنها به خاطر فاصله گذاری اجتماعی بلکه تقاضا مسافران به شدت کاهش یافته است.

پس از این مدت 4 ماهه و با اجازه راه اندازی دوباره برخی از کسب و کار ها مانند رستوران ها و برخی دیگر از خدمات داخل کشور توسط ستاد مقابله با کرونا به تدریج متقاضی پرواز های داخلی بیشتر شده و انجام پرواز های از سر گرفته شده است.

البته هنوز متقاضی سفر های خارجی بسیار کم بوده هنوز انجام این پرواز های به حالت قبل خود بازنگشته است.

طبق گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور شاهد افزایش فروش بلیط هواپیما داخلی و به تدریج افزایش پرواز ها می باشیم. به ویژه پس از پایان ماه رمضان.

در حال حاضر دو مقصدی که بیشتر تقاضا را دارند جزیره کیش و پس از بازگشایی صحن های اماکن مذهبی و حرم ها شهر مقدس مشهد می باشند. در حال حاضر بلیط هواپیما تهران مشهد و همچنین تهران کیش و بالعکس پر فروش ترین بلیط های داخلی می باشند.

هم اکنون نیز تمامی پرواز ها با رعایت فاصله گذاری اجتماعی انجام می شود یعنی ایرلاین ها تنها اجازه دارند 60 درصد از بلیط صندلی های موجود را به فروش برسانند و مسافران باید تقریبا یکی در میان بنشینند. هر ایرلاینی که این نکات را رعایت نکند با آن برخورد خواهد شد.

سنخنگوی سازمان هواپیمایی کشور در ادامه صحبت هایشان دلیل اصلی این افزایش تدریجی سفر های هوایی را بر داشته شدن محدودیت ها و قوانین قرنطینه ،البته با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، در برخی از شهر های کشور دانست.

البته وی اشاره کرد که تمام شدن ماه رمضان و تعطیلی های پیش رو نیز در این افزایش فروش تاًثیر بسزایی داشته است چرا که معمولا پس از ماه رمضان موج جدید سفر ها آغاز می شده است.

آقای جعفرزارده اشاره کرد برای بازگشت سفر ها و فعالیت شرکت های هواپیمایی به شرایط قبل از کرونا و بهبود کامل این صنعت باید صبر کرد تا تمامی عوامل موثر بهبود لازم را پیدا کنند.

برای جلوگیری از آلوده شدن به ویروس کرونا در سفر های هوایی حتما از ماسک و دستکش استفاده کنید. همچنین از مکان های شلوغ دوری کنید. با رعایت نکات و پروتکل های بهتداشتی هم می توانید به سلامت از سفر بازگردید و هم سریعتر به روز های قبل باز خواهیم گشت.خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.