وسایل غیر مجاز در هواپیما، 9قانون بار در هواپیما

وسایل غیر مجاز در هواپیما، 9 قانون بار در هواپیما

بعد از خرید بلیط هواپیما، نوبت بستن چمدان است. حتماً برایتان سؤال پیش‌آمده چه مقدار بار می‌توانید در هواپیما با خود داشته باشید یا وسایل غیرمجاز در هواپیما چیست؟ خیلی از افراد، هنگام ورود به فرودگاه دچار استرس می‌شوند تا مبادا مأموران فرودگاه به دلیل داشتن وسیله غیرمجاز جلوی‌شان را بگیرد.

خیلی از وسایل ساده و مورداستفاده‌اند اما بردن آن‌ها در کابین هواپیما، غیرمجاز است. دیجی چارتر در این، قوانین مربوط به بار در هواپیما را بیان کرده است تا سفری بدون استرسی را تجربه کنید.

 قوانین بار در هواپیما

چه مقدار بار می‌توان در هواپیما حمل کرد؟

میزان باری که می‌توانید حمل کنید به نوع بلیط، ایرلاین و... بستگی دارد اما به‌طورمعمول حداکثر میزان بار مجاز حدود 30 کیلوگرم است؛ قبل از پرواز، از میزان وزن باری که می‌توانید حمل کنید، آگاه باشید.

 

وسایل آتش‌زا درهواپیما

ازآنجایی‌که وجود مواد آتش‌زا در هواپیما بسیار خطرناک است؛ شرکت‌های هواپیمایی قوانین سخت‌گیرانه‌ای نسبت به این وسایل دارند. درصورتی‌که لازم دارید توصیه می‌شود پس از رسیدن به مقصد خریداری کنید. اگر سیگاری هستید نگران نباشید؛ طبق قانون امنیت فرودگاه شما مجاز به استفاده از فندک بوتانی یا یپو هستید ولی باید آن را در جیب خود یا کیف‌دستی قرار بدهید و به‌هیچ‌وجه آن را بیرون نیاورید.

مواد آتش زا در هواپیما

 

خوراکی‌های غیرمجاز درهواپیما

بیشتر شرکت‌های هواپیمایی قانون یکسانی برای حمل مواد غذایی دارند، مگر در موارد جزئی، مواد غذایی هم مانند سایر وسیله‌ها از اشعه ایکس عبور می‌کند، پس حتماً از محکم بودن بسته‌بندی شوید.

حمل سبزی‌ها، گوشت، انواع دانه ممنوع است و در فرودگاه توقیف خواهد شد. همچنین بردن غذاهای مایع یا ژله‌ای بیش از 100 میلی‌لیتر در کابین هواپیما ممنوع است، باید آن‌ها را داخل چمدان قرار بدهید.

حمل خوراکی‌هایی مثل بیسکوییت، ساندویچ، شکلات و... در هواپیما بلامانع است.

نکته: مواد غذایی مثل سس، روغن، ماست و... در کابین هواپیما غیر مجاز است.

 مواد غذایی مجاز در هواپیما

 وسایل آرایشی مجاز یا غیرمجاز

وسایل بهداشتی مثل کرم مرطوب‌کننده، مام، دهان‌شویه و... که مایع هستند اگر کمتر از 100 میلی‌لیتر باشد مجاز است؛ اما حمل وسایل آرایشی مثل رژ، سایه و لوازم‌آرایشی جامد محدودیتی در هواپیما ندارد.

 

حمل وسایل تیز و برنده در هواپیما

طبق قوانین امنیتی هواپیما حمل وسایل تیز مثل موچین، قیچی، ناخن‌گیری و... سلاح محسوب می‌شود و شما اجازه حمل آن را در هواپیما ندارید. چنانچه، وسایل گفته‌شده را لازم دارید، باید به‌صورت بسته‌بندی‌شده داخل چمدان قرار دهید و به قسمت انبار هواپیما منتقل شود. ناخن‌گیری یا وسیله مانند آن اگر کمتر از 4 اینچ باشد می‌توانید در کیف‌دستی خود بگذارید اما بهتر است این کار را نکنید.

 وسایل غیر مجاز در هواپیما

حمل تجهیزات ورزشی در هواپیما

بردن وسایل ورزشی مثل اسکیت برد، چوب گلف و... در کابین هواپیما ممنوع است ولی ممکن است شما ورزشکار، َ باشید و این وسایل برایتان ضروری باشد. شما باید این‌چنین وسیله را بسته‌بندی کنید و تحویل انبار هواپیما دهید.

 حمل وسایل ورزشی در هواپیما

آلات موسیقی در هواپیما

حمل کلیه آلات موسیقی، در هواپیما مجاز است؛ اما به شرطی که ابعاد آلات کمتر از 120 سانتی‌متر باشد، در غیر این صورت باید وسیله موسیقی خود را بسته‌بندی کنید و در انبار هواپیما بگذارید.

 آلات موسیقی در هواپیما

ابزارآلات در هواپیما مجاز است یا غیرمجاز

یکی دیگر از وسایل غیرمجاز در هواپیما ابزارآلاتی مثل پیچ‌گوشتی، آچار و... است؛ زیرا مأموران فرودگاه آن را سلاح سرد، می‌دانند. تا حد امکان، از بردن چنین وسایلی خودداری کنید؛ ولی اگر مجبور بر حمل آن هستید به‌صورت بسته‌بندی‌شده به باربری هواپیما تحول دهید.

 ابزار آلات

آیا می‌توان حیوان خانگی مثل سگ به داخل هواپیما برد؟

بردن سگ یا حیوانات خانگی به هواپیما بستگی به ایرلاین دارد؛ و کار ساده‌ای نیست حتماً قبل از سفر با شرکت هواپیمایی تماس بگیرید. همچنین توصیه می‌شود درباره هزینه و شرایط سگ و گربه در هواپیما بدانید تا حیوان شما آسیب نبیند.

سگ در هواپیما


مطالب پیشنهادی

اصطلاحات فرودگاه، 9 تا از رایج ترین اصطلاحات در فرودگاه

نکاتی درباره خرید اینترنتی بلیط هواپیما

کد تخفیف بلیط هواپیما و بلیط چارتر

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.