بهترین زمان خرید بلیط هواپیما چند روز قبل است؟

اگر اهل سفر باشید، حتماً قلق زمان خرید بلیط هواپیما دستتان آمده و متوجه شدید در برخی از زمان‌ها بلیط هواپیما، با قیمت بیشتر عرضه می‌شود؛ در مقالات گذشته به شما ترفندهای خرید بلیط هواپیما را گفته‌ایم، اما اگر زیاد اهل سفر نباشید حین خرید سردرگم شوید که چه موقع بلیط هواپیما را خریداری کنید که هم ارزان‌تر باشد و هم از بابت تکمیل شدن ظرفیت هواپیما نگرانی وجود نداشته باشد.

 اگر به دنبال خرید بلیط ارزان هستید باید به زمان خرید بلیط هواپیما، توجه کنید تا هزینه شما تا نهایت ممکن کاهش پیدا کند. در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم، بهترین زمان خرید بلیط هواپیما چه موقع است تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

سفر با هواپیما- دیجی چارتر

 

به مقصد خود دقت کنید

مقصد من کجاست؟ مقصد من جنبه تفریحی دارد یا تجاری؟ ابتدا به این دو سؤال پاسخ دهید؛ برخی از شهرها مثل تهران بیشتر افراد برای انجام کارهای اداری سفر می‌کنند، به همین دلیل در ساعات اداری و اوایل هفته هزینه بلیط کمی گران‌تر است؛ پس در این حالت توصیه می‌کنم خرید بلیط را به آخر هفته موکول کنید؛ اما اگر مقصد سفرتان تفریحی است برعکس است، هزینه بلیط، در روزهای تعطیل با افزایش روبه‌رو است.

 

بلیط لحظه اخری ارزان‌تر است

اغلب افراد فکر می‌کنند اگر بلیط هواپیما را نزدیک‌ترین زمان به پرواز بخرند ارزان‌تر است، اما همیشه این‌جوری نیست؛ زیرا در مواقعی پیش می‌آید که درخواست بلیط برای بعضی از مقاصد بسیار زیاد است، در این شرایط بلیط هواپیما نه‌تنها ارزان نمی‌شود بلکه گران‌تر هم می‌شود. پس توصیه می‌کنم از بلیط های لحظه آخری، فقط زمانی استفاده کنید که سفر یک‌دفعه‌ای برایتان پیش می‌آید.

بلیط لحظه آخری هواپیما - دیجی چارتر

 

خرید زودهنگام بلیط ممنوع

توجه داشته قیمت بلیط زمان اوله عرضه بالاتر است؛ باگذشت زمانی چارتر کننده‌ها یا شرکت‌های هوایی برای جلوگیری از ضرر و تکمیل ظرفیت صندلی‌های هواپیما، قیمت بلیط را تا حدی کاهش می‌دهند. البته به این معنی نیست که بلیط لحظه آخری همیشه ارزان تر است.

 

از کجا بلیط هواپیما بخریم؟

سعی کنید همیشه خرید بلیط تان را به‌صورت آنلاین انجام دهید، زیرا سایت‌ها اغلب بلیط ها را با کد تخفیف به کاربران ارائه می‌دهند که می توانید بلیط را ارزانتر بخرید.

یکی از سایت‌های معتبر برای خرید بلیط هواپیما، سایت دیجی چارتر است. برای خرید بلیط به ابتدای همین صفحه مراجعه کنید، سپس مبدأ، مقصد و تاریخ پرواز را مشخص کنید توجه داشته باشید که در اینجا می‌توانید زمان پرواز را برای ماه آینده هم مشخص کنید، با کلیک بر روی دکمه جستجو، فهرستی از پروازها برای شما به نمایش درمی‌آید که هرکدام را می‌توانید خریداری کنید.

زمان خرید بلیط هواپیما - دیجی چارتر

 

کلام آخر:

بر اساس تحقیقات انجام‌شده توسط کارشناسان، بهترین زمان خرید بلیط هواپیما 3 الی 4 هفته قبل از پرواز است، معمولاً بهترین ساعات بلیط هواپیما سریع خریداری می‌شوند، اما با این‌حال باید نکات گفته‌شده در بالا را هم در نظر بگیرید.

 

مطالب پیشنهادی:

هزینه سفر به کیش چه قدر است؟(1400) 

فرق بلیط سیستمی با چارتری چیست؟

6 نکته طلایی که در سفر با کودک باید بدانید


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.