بهترین زمان خرید بلیط لحظه آخری چه موقع است؟

افرادی که مدام در حال سفر با هواپیما هستند قلق خرید بلیط دستشان آمده، می‌دانند چه زمانی چه نوع بلیط تهیه کنند تا از هزینه سفرشان کاسته شود؛ بلیط های هواپیما همواره قیمت ثابتی ندارند و بر اساس عواملی تا حد مشخصی افزایش یا کاهش می‌یابد. شاید زیاد شنیده باشید که اگر به دنبال بلیط هواپیما ارزان‌قیمت هستید، بلیط لحظه آخری تهیه کنید، این حرف تا حدی درست است ولی همیشه بلیط های لحظه آخری ارزان نیستند بلکه در شرایطی گران‌تر از سایر بلیط ها هستند، اگر شما هم قصد سفر دارید و می‌خواهید بلیط لحظه آخری بخرید، بهتر است بدانید که این نوع بلیط ها چه زمانی ارزان‌تر هستند.

 

بلیط لحظه آخری چیست؟

بلیط هواپیما لحظه آخری ازلحاظ نوع هواپیما و خدمات تفاوتی ندارند؛ درواقع بلیط لحظه آخری همان بلیط های چارتری هستند که تمام ظرفیت صندلی‌ها تکمیل‌نشده و همچنین زمان پرواز نزدیک است؛ چارتر کننده‌ها صندلی‌های به فروش نرفته را تحت عنوان بلیط لحظه آخری، به فروش می‌رسانند.

بلیط لحظه آخری - دیجی چارتر

 

چه موقع بلیط لحظه آخری هواپیما بخریم؟

همان‌طور که گفتیم در زمان نزدیک پرواز، اگر تمامی صندلی‌ها به فروش نرفته باشد چارتر کننده‌های برای جلوگیری از ضرر احتمالی بلیط ها را ارزان‌تر عرضه می‌کنند و این برای هر دو طرف یعنی خریدار و فروشنده سود است؛ البته توجه داشته باشید تنها در زمان‌های کم سفر، می‌توانید بلیط لحظه آخری را ارزان رزرو کنید. در ایام پر سفر مثل تعطیلات نوروز بلیط های لحظه آخری به‌ندرت پیدا می‌شوند و چنانچه وجود داشته باشید گران است زیرا تقاضا مسافران برای بلیط افزایش می‌یابد.

درواقع بلیط لحظه آخری مناسب افرادی است که سفری فوری برایشان پیش‌آمده و هر چه سریع باید خود را به مقصد موردنظر برسانند؛ چنانچه برای سفر خود برنامه‌ریزی کردید به خیال اینکه بلیط لحظه آخری ارزان بخرید این نکته را در نظر داشته باشید ممکن است صندلی‌های هواپیما زودتر از تصورتان پر شود و تمام برنامه‌های شما برای سفر بهم بریزد، پس برای سفرهای مهم سعی کنید بلیط سیستمی تهیه کنید.

 

چرا بلیط لحظه آخری بخریم؟

قیمت ارزان: گاهی قیمت بلیط هواپیما به‌قدری گران است که مسافران از سفر با هواپیما پشیمان می‌شوند، در این شرایط با جستجو در سایت‌های معتبر مثل دیجی چارتر می‌توانید بلیط ارزان را به مقصد موردنظر پیدا کنید.

زمان سفر: همان‌طور که در ابتدا اشاره کردیم چنانچه سفرتان مهم است روی این نوع بلیط ها حساب نکنید، ولی اگر قصدتان برای خرید بلیط لحظه آخری جدی است ممکن است در ساعت موردنظرتان بلیط نباشد بهتر است کمی منعطف باشید و بلیط را به فاصله یکی دو روز رزرو کنید.

بهترین زمان خرید بلیط لحظه آخری

 

بلیط لحظه آخری خارجی

بلیط های خارجی معمولاً بسیار پرطرفدار هستند و در فصل‌های پر سفر به دلیل استقبال زیاد مسافران خیلی سریع به فروش می‌روند، درنتیجه نباید انتظار بلیط لحظه آخری داشته باشید؛ اما اگر زمان سفر برایتان چندان اهمیتی ندارد با خرید بلیط لحظه آخری خارجی تا حدی هزینه سفرتان کاهش می‌یابد.

 

استرداد بلیط لحظه آخری

یکی از چالش‌هایی که مسافران در بلیط لحظه آخری با آن مواجه هستند، شرایط استرداد و کنسل کردن این نوع بلیط ها هستند، ازآنجایی‌که بلیط های لحظه آخری به زمان پرواز نزدیک هستند استرداد آن کمی سخت‌تر است؛ اما اگر بلیط خود را از دیجی چارتر تهیه کردید نگران نباشید تا 24 ساعت قبل از پرواز می‌توانید درخواست استرداد بلیط کنید.

کنسلی بلیط لحظه آخری

 

محبوب‌ترین بلیط های لحظه آخری در دیجی چارتر

 

مطالب پیشنهادی:

بلیط چارتر چیست؟ صفر تا صد بلیط چارتر هواپیما

رایج‌ ترین اشتباهات مسافران در سفر با هواپیما

آیا چاپ کردن بلیط برای سفر الزامی است؟


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.