5 ترفند عبور سریع و راحت از گیت بازرسی فرودگاه

سفر با هواپیما مانند دیگر وسایل نقلیه نیست، بلکه مسافران برای سوارشدن به هواپیما باید، مراحلی را طی کنید، ممکن است با خود فکر کنید طی کردن این فرایند سخت و دشوار باشد اما این‌گونه نیست، فقط عبور از گیت بازرسی فرودگاه ممکن است کمی چالش‌برانگیز باشد و مسافران زمان عبور از گیت بازرسی دچار استرس و نگرانی شوند؛ درست است که گیت بازرسی به لحاظ امنیتی بسیار بااهمیت است؛ اما اگر نکاتی را درباره عبور از گیت بازرسی بدانید به‌راحتی این مرحله را می‌توانید پشت سر بگذارید. در این مقاله می‌خواهیم ترفندهایی برای عبور سریع و راحت از گیت بازرسی به شما بگوییم تا انتهای مطلب با دیجی چارتر همراه باشید.

 

گیت بازرسی فرودگاه برای چیست؟

در فرودگاه در جهت حفظ جان، مال مسافران و مسائل امنیتی بسیار بااهمیت بوده؛ به همین دلیل تمامی مسافرانی که می‌خواهند سوار هواپیما شوند باید از گیت بازرسی عبور کنند، در واقع گیت مانند یک دروازه بوده که توسط اشعه می‌توانند وسایل ممنوعه مثل سلاح گرم یا سرد را تشخیص دهد.

عبور از گیت بازرسی فرودگاه

 

ترفندهایی برای عبور راحت از گیت بازرسی فرودگاه

عدم استفاده از جواهر و زیورآلات

گیت‌های بازرسی فرودگاه به وسایل فلزی حساس هستند؛ چنانچه زیورآلات دارید این دستگاه به صدا درآمده و اجازه عبور را به شما نمی‌دهند و این‌گونه شما بسیار معطل می‌شوید، در این شرایط بهتر است تا حد امکان از جواهرات استفاده نکنید؛ اگر زیورآلات برایتان مهم است توصیه می‌کنم آن‌ها را دربیاورید و در یک جای در دسترس و امن مثل کیف‌دستی قرار دهید و تا پایان پرواز نزد خود نگه‌دارید.

اگر حمل جواهر برایتان دشوار است، قبل از ورود به گیت آن‌ها را دربیاورید و پس از عبور مجدداً آن‌ها را استفاده کنید.

عبور راحت از گیت بازرسی فرودگاه

 

بسته‌بندی مواد مایع

درباره وسایل غیرمجاز در هواپیما و حمل مواد مایع در مقالات گذشته کاملاً توضیح داده‌ایم، مسافران اجازه ندارند به هر مقداری که می‌خواهند مایعات با خود به کابین هواپیما ببرند؛ مسافران تنها در شرایطی می‌توانند با خود مایعات حمل کنند که حجم آن کمتر از 100 میلی باشد و در پلاستیک‌های شفاف بسته‌بندی‌شده باشند.

خیلی از افراد تصور می‌کنند بسته‌بندی باید در فرودگاه انجام شود، اما این‌گونه نیست شما می‌توانید در خانه مواد مایع را در پلاستیک‌های شفاف بسته‌بندی کنید تا روند عبور از گیت بازرسی فرودگاه سریع‌تر انجام شود.

حمل ماسعات در پرواز - گیت بازرسی فرودگاه

 

کفش راحت بپوشید

در برخی از فرودگاه‌ها ممکن است مأموران گیت بازرسی سخت‌گیر باشند و شما را وادار به درآوردن کفشتان کنند، زیرا برخی از آن‌ها به کفش‌های پاشنه‌دار مشکوک می‌شوند که مبادا درون پاشنه کفش چیزی جاسازی‌شده باشد؛ پس بهتر است برای پرواز یک کفش راحت، بدون بند و بدون ساق بپوشید تا وقتتان گرفته نشود.

وسایل ممنوعه در گیت بازرسی فرودگاه

 

حمل وسایل الکتریکی

شرکت‌های هواپیمایی قوانین متفاوتی برای حمل وسایل نقلیه به درون هواپیما دارند؛ برای عبور از گیت بازرسی باید وسایل الکتریکی مثل لپ‌تاپ، تبلت، تلفن همراه و... را در دسترس قرار دهید و آن‌ها را جداگانه به مأمور گیت، ارائه دهید تا بدون اتلاف وقت از گیت پرواز عبور کنید.

حمل وسیله الکترونیکی در پرواز

 

وسیله تیز و نوک تیز ممنوع

هرگونه وسیله نوک تیز و برنده سلاح سرد محسوب می‌شود و حمل آن بدون اخذ مجوز غیرقانونی محسوب می‌شود؛ هر وسیله تیز که امکان آسیب به دیگران داشته باشد در گیت بازرسی فرودگاه شما را به دردسر می‌اندازد، پس در هیچ شرایطی وسایلی که برای شما مشکل‌ساز هستند حمل نکنید.

وسایل ممنوعه در گیت بازرسی فرودگاه

 

کلام آخر: توجه داشته باشید، این نکات امنیتی فقط مختص فرودگاه‌های داخلی نبوده و در هر جای دنیا ملزم به رعایت آن برای یک پرواز راحت و بی‌دردسر هستید، با به‌کارگیری این ترفندها بدون هیچ معطلی از گیت بازرسی فرودگاه عبور کنید.

 

مطالب پیشنهادی:

علت قرار دادن تلفن همراه در حالت پرواز چیست؟           

آشنایی با 5 خدمات ویژه CIP/VIP فرودگاه

آنچه در مورد قوانین گمرک برای مسافران باید بدانید


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.