10 خیابان معروف تهران که باید حتما ببینید + تصاویر 1401

تهران، پایتخت ایران ویکی از کلان‌شهرهای کشور است. تهران مکان‌های دیدنی فراوانی دارد. اکثر این مکان‌ها جنبه‌ی تفریحی دارند و درواقع مکان‌های دیدنی دارای قدمت و پیشینه‌ی کهنی نیستند بلکه مکان‌هایی لوکس‌اند که اغلب بافت قدیمی یا سنتی ندارند. برای مثال تهران دارای خیابان‌های معروفی است که اگر به تهران سفر کنید، نام این خیابان‌ها به گوشتان خواهد خورد. آیا تابه‌حال خیابان ‌های معروف تهران را دیده‌اید؟ نام این خیابان‌ها را میدانید؟  اگر قصد سفر به تهران رادارید بد نیست که کمی در مورد خیابان های معروف تهران تحقیق کنید. پس با ما همراه باشید.

معرفی خیابان های معروف تهران _ دیجی چارتر

 

خیابان ولیعصر، ازجمله قدیمی‌ترین خیابان های معروف تهران

این خیابان که 10 کیلومتر طول دارد جزو طولانی‌ترین خیابان تهران محسوب می‌شود. خیابان ولیعصر مربوط به دوره‌ی دوره رضاشاه است که برای ایجاد دسترسی از کاخ مرمر به کاخ سعدآباد ساخته‌شده بود. به همین دلیل این خیابان در آن زمان خیابان پهلوی نام داشت که پس از انقلاب نامش به خیابان مصدق تغییر کرد و پس از مدتی هم نام ولیعصر را گرفت. خوبی‌ خیابان ولیعصر این است که در آن پارک‌ها و رستوران‌های متعدد قرار دارد.

معرفی خیابان های معروف تهران _ دیجی چارتر

 

کوچه شهید خسرو قدیابی

یکی از خیابان های معروف تهران شهید خسرو قدیابی است که قدم زدن در این کوچه روحیه‌ی شما را شاد می‌کند. این کوچه توسط شهرداری و اهالی آن کوچه رنگ‌آمیزی شده است که موردتوجه بسیاری از مردم قرارگرفته و محلی زیبا برای عکاسی است. برای همین به شما تضمین می‌کنیم که قدم زدن و پیاده‌روی در این کوچه حس و حال خوبی را به شما منتقل می‌کند. پس بد نیست که موقع بازدید از تهران، برای پیاده‌روی سری به این کوچه بزنید.

 

خیابان امام خمینی

ازجمله خیابان‌های قدیمی تهران، خیابان امام خمینی نام دارد که ازنظر تاریخی و تجاری جزو خیابان‌های مهم تهران هم محسوب می‌شود. خیابان امام خمینی از قدیم نام‌های زیادی تغییر داده است. مثلاً در زمان سلطنت قاجار خیابان مریض‌خانه نام داشت که بعدها باغ شاه نام‌گذاری شد، و در دوره‌ی حکومت رضاشاه خیابان سپه نام گرفت. خوبی این خیابان این است که در مسیر جاهای دیدنی تهران ازجمله موزه ملی ایران، خانه و موزه مقدم، ساختمان مجلس خبرگان، بانک شاهی، موزه قرآن کریم، کاخ مرمر، موزه استاد علی‌اکبر صنعتی و... قرار دارد.

معرفی خیابان های عروف تهران _ دیجی چارتر

 

خیابان ناصر خسروی

یکی دیگر از خیابان‌ های معروف تهران خیابان ناصر خسروی است که خیابانی مهم برای جذب توریست است که اولین چاپخانه و داروخانه کشور ایران در این خیابان ساخته شد. در مسیر خیابان ناصرخسرو جاهای دیدنی فراوانی قرار دارد. ازجمله مدرسه دارالفنون، مسجد امام خمینی، کاخ گلستان، بنای تاریخی سرای روشن و... را شامل می‌شود.

 

 

خیابان باغ سپهسالار، یکی دیگر از خیابان های معروف تهران

این خیابان محل خوبی برای خرید کیف و کفش است که فقط این نوع اجناس در آنجا به فروش می‌رسد. خیابان باغ سپهسالار باغی بسیار سرسبز و زیبا در دوره قاجار بود و متعلق به صدراعظم ناصرالدین‌شاه بود. البته لازم به ذکر است که در زمان حال این خیابان به‌صورت سنگ‌فرش است که ورود ماشین‌ها به خیابان باغ سپهسالار ممنوع است. در این خیابان شما می‌توانید برای استراحت به کافه‌ها و یا رستوران‌های آنجا مراجعه کنید. همچنین شما می‌توانید به مکان‌های دیدنی اطراف این خیابان  مانند موزه جواهرات، موزه نقاشی، پاساژ الیزه، عمارت مسعودیه، موزه استاد صبا سر بزنید.

 

 

خیابان فاطمی

این خیابان رفت‌وآمد زیادی دارد و ازجمله خیابان های معروف تهران است. این محله 860 هزار مترمربع مساحت دارد که از میان خیابان‌های کارگر جمال‌زاده، حجاب، کاج، بزرگراه شهید گمنام و فلسطین می‌گذرد. خیابان فاطمی در زمان قدیم آریامهر نام داشت که بعدها نامش به ایران نوین تغییر یافت و نامش بعد از انقلاب به احترام حسین فاطمی که اعضای اصلی جبهه ملی و وزیر خارجه دولت دکتر مصدق بود، خیابان فاطمی نام‌گذاری شد. در این خیابان مکان‌های مهمی وجود دارد که شامل پارک لاله، موزه فرش، میدان فاطمی، مسجد نور، هتل بین‌المللی، ساختمان وزارت کشور است.

معرفی خیابان های تهران _ دیجی چارتر

 

خیابان دربند

خیابان دربند از میدان قدس شروع می‌شود و تا پای کوه دربند ادامه دارد. این خیابان پیچ‌وخم و شیب زیادی دارد. خیابان دربند آب‌وهوای بسیار خوبی دارا است و محل خوبی نیز برای کوهنوردان است. همچنین در این محله رستوران‌های متعددی قرار دارد. ازجمله مکان‌های دیدنی در این محله شامل دره اوسون، آبشار سوتک، امامزاده ابراهیم و کاخ سعدآباد است.

معرفی خیابان های تهران _ دیجی چارتر

 

خیابان دارآباد

این خیابان در زمان قدیم یک دهکده بود به دلیل وجود درختان متعدد در این محل این نام را گرفت. خیابان دارآباد درگذشته محل سکونت پادشاه قاجار، مظفرالدین شاه بود به همین دلیل این محل شاه‌آباد نام داشت. این خیابان پیچ‌وخم زیادی دارد ولی محل خوبی برای کوهنوردی و پیاده‌روی است. همچنین در این محل که جزو خیابان معروف تهران است جاهای دیدنی زیادی قرار دارد که شامل کاخ مظفرالدین شاه، شهربازی دکترلند، پارک ساحلی دارآباد، موزه طبیعت، حیات‌وحش و کوه سیمین قلعه می‌شود.

معرفی خیابان های تهران _ دیجی چارتر

 

 

خیابان درکه، مرتفع‌ترین خیابان تهران

اگر از کوهنوردی و طبیعت‌گردی لذت می‌برید حتماً به این خیابان سر بزنید. در این خیابان که آب‌وهوای بسیار خوبی دارد، رستوران‌های متعددی وجود دارد. همچنین در این محل باغداران فعالیت می‌کنند که شما می‌توانید از آن‌ها میوه‌هایی که همان‌جا جمع‌آوری می‌کنند خریداری کنید. همچنین جنگل کارا در این منطقه قرار دارد برای همین از هوای خوبی برخوردار است.

 

 

خیابان سی تیر، یکی از خیابان های معروف تهران

نام قدیمی این خیابان قوام السلطنه بود. در این خیابان مساجد، کلیسا، آتشکده و ساختمان‌های مذهبی برای دین‌های مختلف وجود دارد برای همین عنوان خیابان ادیان را گرفته است. در خیابان سی تیر تعداد زیادی دکه‌های غذا وجود دارد که در آنجا فست فود یا کباب درست می‌شود. این خیابان مکان‌های دیدنی زیادی را در خود جای‌داده است ازجمله موزه ملی ایران، کلیسای حییم، کلیسای کره‌ای‌های تهران، موزه علوم و فناوری، بنیاد سینمایی فارابی و... است.

معرفی خیابان های تهران _ دیجی چارتر

 

کلام آخر

خیابان های معروف تهران بسیار فراوان هستند که در هرکدام از این خیابان‌ها دیدنی‌های تهران هم قرار دارند. اگر قصد سفر به این شهر با هواپیما را داشتید می‌توانید از سایت دیجی چارتر بلیط هواپیما تهیه کنید.

 

مطالب پیشنهادی

11 مورد از لاکچری ترین تفریحات لوکس تهران

5 مورد از مکان های ناشناخته تهران که باید دیدن کنید

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.