نقشه دقیق استانبول به زبان فارسی | نقشه توریستی استانبول با کیفیت 1401

نقشه واضح استانبول: استانبول ازجمله مقاصد گردشگری پرطرفدار به شمار می‌رود و ازآنجایی‌که در همسایگی ایران قرارگرفته رفت‌وآمد به این کشور بسیار آسان بوده و ایرانیان زیادی مدام در حال سفر به استانبول هستند.

استانبول، به دو بخش اروپایی و آسیایی تقسیم می‌شود که هرکدام زیبایی‌های خاص خودش را دارد؛ برای گشت‌وگذار راحت در ترکیه نیاز به نقشه واضح استانبول دارید، نقشه‌ای که به زبان فارسی، مکان‌های دیدنی استانبول، خط مترو، تراموای و... را به‌طور دقیق و واضح به شما نشان دهد.

بی‌شک به همراه داشتن نقشه فارسی، در هر سفری به شما کمک خواهد کرد که برای تردد بهترین مسیر را انتخاب کنید و در وقتتان صرفه‌جویی کنید. اگر قصد سفر به استانبول دارید، حتماً نقشه واضح استانبول را با خود حمل کنید تا حین تردد سردرگم نشوید. برای مشاهده نقشه واضح استانبول، با دیجی چارتر همراه باشید.

 

راه‌های سفر به استانبول

دو راه زمینی و هوایی برای رسیدن به استانبول امکان‌پذیر است؛ که انتخاب هرکدام بستگی به شرایط خودتان دارد. اگر می‌خواهید راحت و در کمترین زمان ممکن در استانبول حضورداشته باشید، با خرید بلیط هواپیما، مستقیم به استانبول سفر کنید. برای خرید ارزان‌ترین بلیط هواپیما تهران استانبول اینجا کلیک کنید.

بسیاری از افراد به سفر ماجراجویانه علاقه‌مند هستند و از مسیر لذت می‌برند و یا اینکه می‌خواهند هزینه‌های سفرشان را کاهش بدهند بنابراین سفر زمینی به استانبول را انتخاب می‌کنند. اگر شما هم‌سفر زمینی را برگزیدید هرکجای ایران که هستید، باید خودتان را به مرز بازرگان، رازی یا سرو برسانید. در ادامه کاملاً توضیح خواهیم داد در هر مرز، از چه شهرهایی عبور می‌کنید.

 

مرز بازرگان

این مرز در استان آذربایجان غربی واقع‌شده به این صورت که بعد از شهرهای مرند و ماکو، مرز بازرگان، مرز ایران و ترکیه است. پس از وارد شد به خاک ترکیه به ترتیب باید از شهرهای گوربولاق، دوغوبایزید، آغری، ارزروم، ارزینجان، آماسیا، بولو و ایزمیت عبور کنید تا به استانبول برسید. از مرز بازرگان تا استانبول، حدود 1540 کیلومتر می‌باشد اما از آنجایی در مسیر رودخانه و جنگل‌های زیبایی وجود دارد، طولانی بودن مسافت را خسته‌کننده نیست.( مسافت تهران تا مرز بازرگان)

نقشه واضح استانبول سفر از مرز بازرگان

 

مرز رازی

این مرز در 65 کیلومتری شهر خوی در استان آذربایجان غربی قرار دارد؛ افرادی که می‌خواهند در شهر وان ترکیه یک‌شب اقامت داشته باشند، بهتر است از مرز رازی عبور کنند زیرا از مرز رازی تا وان تنها 100 کیلومتر است.

از مرز رازی تا استانبول 3 مسیر برای عبور وجود دارد که کوتاه‌ترین آن بدین شرح است: دوغوبایزید و سپس همان مسیری که در مرز بازرگان گفتیم، باید طی کرد.

مرز رازی ایران

مرز سرو

مرز سرو را می‌توان طولانی‌ترین مسیر برای رسیدن به استانبول دانست؛ این مرز در 60 کیلومتری ارومیه واقع‌شده. برای رسیدن به استانبول از طریق مرز سرو، پس از عبور از این مرز باید به شهر یوکسکوا بروید، در شهر یوکسکوا دو مسیر هوایی و زمینی را می‌توانید انتخاب کنید، در مسیر هوایی با 3 ساعت پرواز به استانبول خواهید رسید؛ اما در مسیر زمینی از شهرهای یوکسکوا، سواوستو، باشکاله، تاتوان، موش، بینگول، الازیگ، مالاتیا، کایسری، گلباشی، بولو، دوزجه، ساکاریا و گبزه باید عبور کنید تا به استانبول برسید؛ این مسافت حدود 2000 کیلومتر می‌باشد.

 مرز سرو در ارومیه

 

نقشه متروی استانبول، حمل‌ونقل آسان

مترو یکی از بهترین وسایل نقلیه برای تردد در سطح شهر استانبول است که کار شما را برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری را، آسان می‌سازد. در حال حاضر متروی استانبول دارای 6 خط است که مسیرهای متفاوتی را پوشش می‌دهید. داشتن نقشه واضح از متروی استانبول تردد شما راحت می‌سازد. در ادامه به شما خطوط و ایستگاه‌های متروی استانبول را معرفی خواهیم کرد.

خط 1

خط 1 دارای 23 ایستگاه می‌باشد و مسیر آن 23 تا 25 دقیقه زمان می‌برد، ایستگاه‌های این خط به این صورت است: ینیکاپی، آکسارای، امنیت، فاتح، توپکاپی، اولوباتلی، بایرامپاشا، مالتپه، سگمالسیلار، کوکاتپه، اوتوگار، ترازیدره، داوود پاشا، مرتر، زیتینبرنو، باکیرکوی، بچلیولر، آتاکوی، سیرینولر، ینی‌بوسنا، دی تی ام، فرودگاه آتاتورک، اسنلر، مندرس، اوشیوزلو، میدان بگسیلار، کیرازلی

خط 2

این خط شامل 16 ایستگاه می‌باشد و مسیر آن 30 دقیقه به طول می انجامد. اسامی 16 ایستگاه: داروشفاکا، هاسیوسم، آتاترک اینداستری، ایازآقا، سیران تپه، اینداستریال نیبرهود، لونت 4، لونت، گایره تپه، شیشلی مسیدیه‌کوی، مستر عثمان، پارتیشن، شیشانه، استواری، وزنه سیلر، ینی کاپی

خط 3

 این خط دارای 11 ایستگاه می‌باشد و زمان طی کردن مسیر آن 30 دقیقه است. ایستگاه‌ها خط 3: المپیک، زیاگوکالپ نیبرهود، کیرازلی، ینی محله، محموت‌بی، ایستوک، ایکیتلی اینداستری، کانتکت تورگوت دایرکتلی، سایتز، خانه بشاک و متروکنت می‌باشد.

خط 4

 این خط یکی از طولانی‌ترین خطوط می‌باشد و طی کردن کامل مسیر آن 82 دقیقه زمان می‌برد. این خط دارای 19 ایستگاه به نام‌های تواشانت تپه، پندیک، عدنان، کارتال، سوگانلیک، آستانه-عدلیه، اسنکنت، گولسویو، حضوروی، مال تپه، کوچوکیالی، بوستانسی، کوزیاتاکی، ینی صحرا، گوزتپه، اونالان، اسیبادم، آیریلیک چشمه‌سی، کادیکوی است.

خط 5

 خط 5 دارای 16 ایستگاه است و مسیر آن در 32 دقیقه طی می‌شود. اسامی ایستگاه‌های این خط بدین ترتیب است: چکمه کوی، کانتکت نسیپ، دودولو، دبیرستان امام خطیب، آلتین شهید، ایحلام اولکویو، لایتر، بازار، عمرانیه، بولگورلو، کیسیکلی، آلتونی زاده، بگلرباشی، فیستیکاگاچی، اوسکودار

راهنمای بازدید و رفتن به بهترین بازارهای استانبول

 

خط 6

 این خط از کوتاهترین خطوط مترو استانبول است و طی کردن مسیر آن فقط 7 دقیقه به طول می‌انجامد. ایستگاه‌های آن به نام‌های هیساروستو، اتیلر، نیسپتیه، لونت است.

توجه داشته باشید خطوط متروی استانبول در حال گسترش است.

نقشه مترو استانبول - نقشه واضح استانبول

دانلود نقشه متروی استانبول

 

نقشه تراموا، نقشه واضح استانبول

ترامواها مانند قطارهای شهری می‌باشند با این تفاوت که محل تردد آن‌ها در سطح شهر است، این قطارها از 6 صبح تا 12 شب آماده جابه‌جایی مسافران هستند. تراموای استانبول، دارای دو خط است که مسیر عبور آن‌ها را در نقشه زیر مشاهده می‌کنید.

خط T1: تراموا از ایستگاه توپکاپی به سمت مسجد سلام حرکت می‌کند.

خط T4: این خط از کاباتاش شروع‌شده و از اسکله امینونو، مسجد ایاصوفیه و میدان سلطان احمد، بازار آکسارای، منطقه زیتون برنو و مرتر و گونگورن عبور کرده و درنهایت در ایستگاه باجیلار به پایان می‌رسد.

رفت و آمد در استانبول - ایستگاه های تراموا استانبول

 

نقشه فارسی از جاهای دیدنی استانبول

از قدیم نقشه، یک عضو ثابت در سفرها بوده پس اگر شما هم قصد سفر به استانبول دارید، از نقشه واضح استانبول غافل نشوید. نقشه جاهای دیدنی استانبول به شما کمک می‌کند تا بتوانید از همه مکان‌های دیدنی نزدیک به هم استانبول بازدید کنید و نهایت استفاده را وقتتان ببرید.

نقشه راهنمای استانبول - نقشه واضح استانبول

 

مطالب پیشنهادی:

 

17 مورد از لاکچری ترین تفریحات لوکس استانبول | تصاویر1401  

رزرو بهترین هتل در استانبول - لیست بهترین هتل های استانبول + عکس 1401

معرفی فرودگاه های استانبول، 3 فرودگاه بین المللی

 

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.