واکسن‌های مورد تایید عربستان برای حج سال 1401 کدامند؟

بالاخره بعد از دو سال درگیری با بیماری کرونا، امسال امکان سفر حجاج به عربستان به وجود آمده است و قرار است این افراد بعد از دو سال راهی سفر حج شوند. اما همان‌طور که می‌دانید بیماری کرونا به‌طور کامل از بین نرفته است و شرایط نسبت به قبل تغییر کرده است. کشور عربستان برای سفر حج شرایطی را در نظر گرفته است. این شرایط شامل سن حجاج و نوع واکسن دریافتی آن‌ها می‌شود. سن حجاج باید پایین‌تر از 65 سال باشد. اگر از داوطلبان سفر حج امسال هستید با سایت دیجی چارتر همراه شوید تا واکسن‌ مورد تایید عربستان را بشناسید.

واکسن مورد تایید عربستان

برنامه واکسیناسیون مننژیت حجاج

طاهر درودی معاون حج‌وعمره مرکز پزشکی حج‌وزیارت هلال‌احمر درباره برنامه واکسیناسیون زائران ایرانی اظهار کرد: با توجه به اینکه برنامه واکسیناسیون حجاج توسط هلال‌احمر انجام می‌شده است، امسال هم برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته بود. اما به دلیل اینکه برگزاری حج به دلیل کرونا قطعی نبود، سفارش واکسن برای مننژیت انجام‌نشده بود. دلیل این موضوع هم این است که در صورت برگزار نشدن حج  تاریخ‌مصرف این واکسن‌ها می‌گذشت. اما بااین‌حال واکسن مننژیت دیرتر سفارش داده شد و فرآیند خرید و ارسال آن به کشور هم ‌زمان بر خواهد بود. انشالله تا یک ماه آینده واکسن وارد کشور می‌شود.

واکسن مورد تایید عربستان برای حجاج

واکسن مورد تایید عربستان

دکتر درودی همچنین اعلام کرد: خوشبختانه نام واکسن مورد تایید عربستان اعلام شده است. در این لیست واکسن‌های خارجی آسترانزکا، اسپوتنیک، سینوفارم، فایزر و مدرنا وجود دارند. تعدادی از این واکسن‌ها بین واکسن‌های تزریق‌شده در ایران بوده است و حجاج این واکسن‌ها را دریافت کرده‌اند. بنابراین از این نظر مشکلی برای اعزام حجاج وجود ندارد. همچنین کشور عربستان از دیگر شرایط حضور حجاج، تزریق دو دوز واکسن از واکسن‌های مورد تایید و ارائه کارت واکسن آن اعلام کرده است.

 

تغییر ترکیب سنی حجاج

همچنین معاون حج‌وعمره مرکز پزشکی حج‌وزیارت هلال‌احمر گفت: هرساله در این زمان داروها به کشور عربستان ارسال شده بود و حجاج نیز راهی عربستان شده بودند. اما امسال به دلیل تأخیر عربستان در اعلام آمادگی برای سفر حج و همچنین تغییر دادن ترکیب سنی که اعلام شد حجاج باید پایین 65 سال باشند، کار دشوارتر شده است. در حال حاضر ما منتظر هستیم که هر استان تعداد حجاج خود را اعلام کند.

ترکیب سنی حجاج

ارسال دارو برای حجاج در عربستان

با توجه به اینکه هرساله داروهایی مثل داروهای سرماخوردگی، بیماری‌های قلبی، عروقی و گوارش کنار داروهای عمومی ارسال می‌شده است. امسال باوجود کرونا لازم است که داروهایی در این زمینه نیز ارسال شود. برای برنامه‌ریزی در این خصوص جلسه‌ای در کمیته تخصصی پزشکی برگزار شد و تصمیم بر این شد که در سال جاری 70 درصد سهم داروها، به داروهای ذکرشده و 30 درصد مابقی نیز برای داروهایی کرونایی و لوازم موردنیاز ضدعفونی و ماست و دستکش در نظر گرفته‌شده است.

ارسال دارو به عربستان

معاینات لازم برای سفر حج

شیوه‌نامه‌های تعیین‌شده در این زمینه هم به ارزیابی توانایی مالی و هم به ارزیابی توانایی جسمی می‌پردازد. دکتر درودی اعلام کرد که امسال فیلترهای بیشتری در این خصوص اجرا می‌شود تا حجاجی که وضعیت جسمانی بهتری دارند به حج فرستاده شوند و مشکلات کمتری نیز ایجاد شود. همچنین یکی ار شرایط و فیلتر های اصلی تزریق کردن واکسن مورد تایید عربستان است. 

معاینات حجاج برای سفر به عربستان

 

مطالب پیشنهادی:

سایت معتبر پرواز خارجی با بهترین قیمت و کیفیت 1401

مکان های زیارتی کربلا، 7مکان زیارتی مهم در کربلا

آیا واکسن زدن در پروازهای خارجی الزامی است؟


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.