سفر به ارومیه: تمام آنچه که باید قبل از سفر بدانید | راهنمای بازدید، عکس (1401)

سفر به ارومیه قطعاً می‌تواند برای شما جذاب و خاطره‌انگیز باشد برای همین اگر قصد دارید برای گذراندن تعطیلات به‌جایی سفر کنید که جاذبه‌های طبیعی زیبایی داشته باشد بهتر است شهر ارومیه را در نظر بگیرید. همچنین خوب است که قبل از سفر به ارومیه هتل‌ها و جاذبه‌های گردشگری آن را بشناسید تا سفر خوشی را برای خود رقم بزنید پس با ما همراه باشید.

سفر به ارومیه _ دیجی چارتر

 

وضعیت آبوهوای ارومیه

ارومیه یکی از شهرهای زیبا و پرجمعیت ایران است که در استان آذربایجان غربی قرارگرفته است که در فصل تابستان آب و هوایی نسبتاً گرم و زمستان‌های سردی دارد. شما اگر قصد سفر به ارومیه را دارید بهتر است در فصل تابستان از اوایل تیر تا اوایل شهریور که آب و هوایی مطلوب دارد به ارومیه سفر کنید البته ماه اواخر خرداد هم زمان خوبی برای سفر به شهر ارومیه است.

 

فرودگاه بینالمللی باکری برای سفر به ارومیه

این فرودگاه در شمال ارومیه قرار دارد 3 ترمینال در خود جایداده. در فرودگاه ارومیه امکاناتی نظیر نمازخانه، کافه و رستوران، غرفه خرید، دفاتر اجاره ماشین و... در دسترس هستند. اگر شما در تهران ساکن هستید باید از فرودگاه مهرآباد تهران  پرواز کنید تا به این فرودگاه فرود بیایید شما میتوانید برای تهیه بلیط هواپیما تهران ارومیه یا هر مبدأ موردنظر دیگری به دیجی چارتر مراجعه کنید.

شماره تلفن فرودگاه باکری ارومیه: 04432777766

فرودگاه ارومیه _ دیجی چارتر

 

هتل‌های ارومیه

برای داشتن اقامتی راحت در شهر ارومیه بهتر است هتل‌های این شهر و امکانات هتل‌های ارومیه را بشناسید برای همین ما چند تا ازهتل‌های این شهر را به شما معرفی میکنیم.

 

هتل پنج ستاره آنا

این هتل دارای 21 طبقه و 196 اتاق است که در سال 1394 افتتاح شد؛ هتل آنا میتواند برای شما اقامت راحتی را فراهم کند شما میتوانید از امکاناتی نظیر پارکینگ، اینترنت لابی، استخر، کافه، نمازخانه، خدمات مخصوص معلولین، سالن ورزشی و... بهره ببرید. یکی از خوبی‌های این هتل این است که به دیدنی‌های ارومیه یعنی پارک جنگلی و نمایشگاه نزدیک است همچنین فضای خوب و تمیزی دارد مطمئن باشید که از انتخاب این هتل برای اقامت در ارومیه پشیمان نخواهید شد.

آدرس: خیابان جام جم، روبه روی گلشهر2، پلاک 80

برای رزرو هتل در ارومیه روی اینجا کلیک کنید.

هتل آنا در ارومیه _ دیجی چارتر

 

هتل چهار ستاره آریا

هتل آریا 14 طبقه دارد و در خود 63 اتاق در خود جایداده. در این هتل تمام امکانات موردنیاز شما وجود دارد امکاناتی نظیر پارکینگ، سالن بیلیارد، آشپزخانه، چایخانه، کافه، استخر و سونا، خشکشویی و... وجود دارد. بنابراین این هتل هم میتواند گزینه‌ی خوبی برای اقامت شما در شهر ارومیه باشد همچنین به دلیل موقعیت خوبش به جاذبه‌های گردشگری در ارومیه دسترسی راحتی دارد.

آدرس هتل: خیابان طالقانی، اواسط خیابان طالقانی

هتل آریا در ارومیه _ دیجی چارتر

 

هتل 5 ستاره پارک

ازجمله هتل‌های واقع در ارومیه هتل پارک است؛ این هتل 6 طبقه  2500 مترمربع  مساحت دارد که میتواند اقامت خوشی را برای شما فراهم سازد. همچنین امکانات مناسبی مانند پارک کودک، آسانسور، پارکینگ، خدمات مخصوص معلولین، نمازخانه، اتاق بازی، خشکشویی و... در هتل وجود دارد.

آدرس: خیابان امام، مقابل بازار

 

جاذبه‌های گردشگری در سفر به ارومیه

شهر ارومیه دارای جاذبه‌های گردشگری متنوع و زیبایی است که میتوانند سفری خاطرهانگیز و خوشی را برای شما به ارمغان بیاورد در ادامه ما به بحث دیدنی‌های ارومیه میپردازیم.

 

دریاچه مارمیشو

اگر قصد سفر به ارومیه در فصل بهار یا تابستان را دارید حتماً از این دریاچه بازدید کنید زیرا این فصول بهترین زمان بازدید از دریاچه مارمیشو است. این دریاچه در 45 کیلومتری ارومیه واقعشده که چشماندازی زیبا و فوقالعادهای از طبیعت دارد. در این دریاچه با عمقی 60 متری ماهی قزلآلا وجود دارد. شما با بازدید از این دریاچه میتوانید خاطره‌ای بهیادماندنی برای خود بسازید.

آدرس: استان آذربایجان غربی، 45 کیلومتری غرب ارومیه

سفر به ارومیه _ دیجی چارتر

 

کلیسا مار سرگیز، تجربه‌ای متفاوت از سفر به ارومیه

در 12 کیلومتری شهر ارومیه کلیسایی بر دامنه کوه سیر وجود دارد که اثری ارزشمند محسوب میشود؛ این کلیسا به دستور همسر خسروپرویز یعنی شیرین که مسیحی بود بنا شد. برای همین ازنظر تاریخی هم اهمیت دارد همچنین از معماری خاص و زیبایی برخوردار است  که توجه هر مسافری را به خود جلب میکند.

آدرس: استان آذربایجان غربی، 12 کیلومتری ارومیه

سفر به ارومیه _ دیجی چارتر

 

آبشار زیبای شملکان در سفر به ارومیه

در نزدیکی روستای کردنشین آبشاری زیبا وجود دارد که طبیعت و چشمانداز منحصربهفردی دارد بهخصوص در فصل بهار که آبشار پرآب‌تر میشود. همچنین در این فصل گیاهان خوراکی چون سبزی کوهی و نوعی گیاهی به نام شنگ بر روی دامنه کوه اطراف آبشار رشد میکنند. شما میتوانید عکس‌های فوقالعادهای از طبیعت بکر این مکان بگیرید.

آبشار شملکان _ دیجی چارتر

 

 مطالب پیشنهادی

راهنمای بازدید و رفتن به بهترین بازارهای ارومیه

معرفی شهر ارومیه

بلیط چارتر تهران به ارومیه


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.