سفر به قم: تمام آنچه که باید قبل از سفر بدانید | راهنمای بازدید، عکس (1401)

شهر قم یکی از کلانشهرهای ایران است که به دلیل وجود حرم حضرت معصومه زائران بسیاری را بهسوی خود میکشاند. اما حرم حضرت معصومه تنها بخشی از دیدنی‌های قم است، شهر قم دیدنی‌های تاریخی فراوانی در خود جایداده ازجمله دریاچه حوض سلطان، پارک ملی کویر، خانه علی زند و... هستند که بازدید از آنها هنگام سفر به قم لازم است. با ما همراه باشید تا دیدنی‌های این شهر را برسی کنیم.

سفر به قم _ دیجی چارتر

 

بهترین زمان سفر به قم

شهر قم در مرکز ایران، بخش خشک و نیمهخشک واقعشده. در قسمت جنوب و غرب شهر قم کوه‌های مرتفعی وجود دارد که باعث شده آب و هوایی کوهستانی داشته باشد. در قسمت شرقی، شمال و مرکز قم بیابان و کویر وجود دارد برای همین آبوهوا در این قسمت گرم و خشک است. بنابراین میتوان نتیجه گرفت که فصل تابستان به دلیل گرما انتخاب خوبی برای سفر به قم نیست، برای سفر به شهر قم فصل بهار و اوایل پاییز گزینه و خوبی است.

 

جاهای دیدنی در سفر به قم

 

حرم حضرت معصومه

بی‌شک شما این حرم را میشناسید، زیرا بسیاری از مسافران برای بازدید از این حرم به قم سفر میکنند. در قسمت‌های حرم کاشیکاری، آینهکاری و مقرنسکاری به کار رفته که زیبایی بسیاری به حرم بخشیده. حرم حضرت معصومه امکاناتی نظیر مهمانسرا، اتاق عقد، پارکینگ، خدمات مخصوص معلولین داروخانه و... برای زائران فراهم کرده. این حرم مرقد افراد سرشناسی نظیر پروین اعتصامی و پادشاهان قاجار و صفویان است برای همین خوب است که هنگام سفر به شهر قم به این حرم سر بزنید.

سفر به قم _ دیجی چارتر

 

 کویر قم

کویرگردی میتواند یکی از جذابیت‌های سفر به قم باشد. این کویر یک منطقه حفاظتشده است که در خود گونه حیوان وحشی کمیاب چشمه و انواع گیاهان را جایداده. کویر قم 67 هزار هکتار وسعت دارد که ازجمله منطقه‌های پهناور است. قطعاً کویرگردی در قم خاطرهانگیز خواهد بود پس اگر به قم سفر کردید حتماً سری به این کویر بزنید.

کویر قم _ دیجی چارتر

 

موزه صنایعدستی

این موزه در خانه تاریخی یزدان پناه با مساحتی بیشتر از هزار متر واقعشده. خانه‌ی یزدان با قدمت 120 سال از معماری منحصربهفردی برخوردار است که در خود 10 اتاق جایداده. چیزی که توجه شمارا در این خانه به خود جلب میکند صنایعدستی زیبایش است که شامل منبتکاری، ظروف سفالی، معرق چوب، سفال، لباس‌های سنتی، سرامیک میشود. همچنین در این موزه کارگاه معرق، سوزندوزی و معرق وجود دارد.

آدرس: قم، خیابان چهارمردان، کوچه 17

سفر به قم _ دیجی چارتر

 

دریاچه حوض سلطان در سفر به قم

این دریاچه یکی از دیدنی‌های زیبای شهر قم است که بانامهایی چون دریاچه ساوه، دریاچه شاهی و دریاچه نمک هم شناخته میشود. دریاچه حوض سطحی صیقلی مانند آینه دارد بهطوریکه شما میتوانید خود را در آب مشاهده کنید برای همین دریاچه توجه مسافران فراوانی را به خود جلب کرده است، همچنین در این دریاچه پرندگان نادری وجود دارد برای همین از اهمیت بالایی برخوردار است، شما در این مکان میتوانید از تفریحاتی نظیر دوچرخهسواری، پیادهروی و عکاسی از چشمانداز بی‌نظیر آن نهایت لذت راببرید.

آدرس: 40 کیلومتری شمال قم، حاشیه بزرگراه تهران

سفر به قم _ دیجی چارتر

 

خانه حاج علی زند

این خانهیکی از آثار ثبتشده در فهرست ملی ایران است که تقریباً با 130 سال قدمت ازجمله مکان‌های تاریخی ارزشمند مربوط به زمان قاجار است. خانه‌ی حاج علی تشکیلشده از 3 قسمت خدمتکاران، شاهنشین تابستانی و شاهنشین زمستانی است که در قسمت تابستانی بادگیر منفرد وجود دارد و بیشترین وسعت به قسمت زمستانی اختصاص دارد.

دیدنی های قم _ دیجی چارتر

 

حمام حاج عسگر خان

بازدید از این حمام که یکی از جاذبه‌های تاریخی قم است میتواند تجربه‌ی متفاوتی از سفر به قم برای شما باشد زیرا مردم محلی از این حمام استفاده میکنند بنابراین شما هم این امکان رادارید که از حمام آنجا استفاده و در با قسمت‌های حمام که شامل چالحوض، محل شستشو و رخت کرد حمام آشنا شوید.

حمام حاج عسگر خان قم _ دیجی چارتر

 

کلام آخر

دیدنی‌های تاریخی شهر قم فراوان است که هرکدام میتواند کمی شمارا را با تاریخ کهنمان آشنا کند به همین دلیل میتواند مقصدی مناسب برای سفر شما عزیزان باشد. شما میتوانید برای سفر به  شهر قم بلیط هواپیما تهران قم یا هر مبدأ دیگر را راحت و بدون دردسر از طریق دیجی چارتر خریداری کنید همچنین این امکان را دارید که از طریق سایت هتل دلخواه در قم را رزرو کنید.

 

مطالب پیشنهادی

خرید بلیط ارزان داخلی

بلیط لحظه آخری با دیجی چارتر

چگونه بلیط لحظه آخری بخریم


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.