راهنمای کامل دریافت ارز مسافرتی 1401 ـ دیجی چارتر

اکثر مسافرانی که به کشورهای خارجی با هواپیما سفرکرده‌اند حتماً می‌دانند که ارز مسافرتی چه کاربردی دارد. اما باید برای دریافت ارز مسافرتی واجد شرایطی باشید تا بتوانید ارز مسافرتی را دریافت کنید همچنین برای دریافت ارز مسافرتی مدارکی باید ارائه کرد برای همین ما تمام نکاتی که قبل از دریافت ارز مسافرتی لازم است را در اختیار شما گذاشته‌ایم تا اطلاعات کافی را کسب کنید با دیجی چارتر همراه باشید تا شما را راهنمایی کند.

روش دریافت ارز مسافرتی _ دیجی چارتر

 

ارز مسافرتی چیست؟

ارز مسافرتی مخصوص مسافرانی است که قصد مسافرت با هواپیما به یک کشور خارجی را دارند. بانک مرکزی مبلغی را به این مسافران برای کمک‌هزینه پرداخت می‌کنند؛ البته لازم به ذکر است که این مبلغ برای هر کشوری پرداخت نمی‌شود و برای دریافت آن باید شرایطی را داشته باشید. شما می‌توانید برای دریافت آن از صرافی‌ها بانکی، صرافی‌های خصوصی و صرافی‌های دولتی کمک بگیرید.

دریافت ارز مسافرتی _ دیجی چارتر

 

برای دریافت ارز مسافرتی چه مدارکی باید همراه داشت؟

کارت هوشمند ملی، ویزا، گذرنامه با اعتبار 6 ماهه، عوارض خروج از کشور، سیم‌کارت تلفن، بلیط هواپیما از جمله مدارکی هستند که شما باید همراه داشته باشید. البته حواستان باشد کپی هرکدام از مدارک مثل گذرنامه، ویزا، کارت ملی هوشمند، بلیط هواپیما، عوارض خروج از کشور را هم همراه داشته باشید؛ همچنین توجه داشته باشید که سیم‌کارت و کارت‌بانکی به نام خودتان باشد.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت ارز مسافرتی _ دیجی چارتر

 

شرایط دریافت ارز مسافرتی

حداقل سنی که شما باید برای دریافت ارز داشته باشید بیشتر از 12 سال است که شخص در سال تنها یک‌بار امکان دریافت ارز را دارد. همچنین اگر در یک کشور خارجی اقامت و گذرنامه خدمات و سیاسی داشته باشید واجد شرایط نیستید. همان‌طور که گفتیم اگر این شرایط دریافت ارز برای شما محیا باشد می‌توانید از صرافی‌های بانکی و... آن را تهیه کنید. برای دریافت آن به شما توصیه می‌کنیم اقدامات لازم را یک هفته قبل سفر انجام دهید تا روال کار شما راحت‌تر پیش برود.

 

مبلغ ارز مسافرتی چقدر و مخصوص کدام کشورها است؟

همان‌طور که گفتیم خرید ارز برای هر کشوری صورت نمی‌گیرد همچنین مقدار مبلغی که به خریدار ازر تقبل می‌شود بستگی به کشور که قصد دارد به آن سفر کند دارد برای مثال برای برخی از  کشورها 1000 یورو و کشورهایی که با ایران هم مرز و مشترک‌المنافع هستند 500 یورو تعلق می‌گیرد. شما اگر قصد سفر به آذربایجان، قزاقستان، آلمان، گرجستان، ترکیه، کویت، بحرین، ترکمنستان، ارمنستان، روسیه، استونی، بلاروس، امارات متحده عربی، افغانستان، لتونی، عمان و... را داشته باشید می‌توانید اقدامات دریافت ارز مسافرتی را انجام دهید.

 

در کدام بانک ارز مسافرتی وجود دارد؟

بانک‌های ملی، تجارت، ملت، پارسیان و سامان از جمله بانک‌هایی هستند که می‌توان برای دریافت ارز به آن‌ها مراجعه کرد. برای اینکه بتوانید ارز مسافرتی دریافت کنید باید به شعبه‌های ارزی بانک‌هایی که نام بردیم رجوع کنید. برای کسب اطلاعات در رابطه با آدرس شعبه‌های ارزی هرکدام از بانک‌ها باید به آدرس سایت آن بانک مراجعه کنید. به قسمت اطلاعات شعب بروید و شماره و آدرس شعب را دریافت کنید. پس از آنکه به شعب ارزی بانک‌ها رفتید و وجه و عوارض خروج از کشور را پرداخت کردید می‌توانید حواله‌ی ارزی را دریافت نمایید. در هنگام پرواز در فرودگاه باید حواله‌ای که تحویل گرفته‌اید را به شعبه‌ی بانک مربوطه ببرید تا بتوانید ارز مسافرتی را از این طریق دریافت نمایید. البته لازم است بدانید که شرایط و مراحل کاری برای دریافت ارز هر بانک با یکدیگر فرق دارد.

 

 از کدام سامانه ارز مسافرتی خریداری کنیم؟

 به سایت my.ice.ir مراجعه کنید و  مدارکی که برای خرید ارز لازم است را وارد کنید. اگر شرایط خرید آن را داشتید در سامانه تمام صرافی‌ها نشان داده می‌شود شما باید یکی از آن صرافی‌ها را انتخاب نمایید. پس از انتخاب آن پیامکی برای شما ارسال می‌شود که زمان مراجعه شما به آنجا مشخص‌شده.

 

مطالب پیشنهادی

رزرو آنلاین بلیط هواپیما با دیجی چارتر

بلیط چارتر با دیجی چارتر

 محدودیت سنی در خرید بلیط هواپیما 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.