فاصله فرودگاه دوحه تا مرکز شهر چقدر است؟

فرودگاه دوحه قطر، به نام فرودگاه حمد ازجمله فرودگاه‌های مجهز و پیشرفته دنیا می‌باشد که باندهای پرواز طولانی آن در جهان به مشهور است. اغلب پروازهای بین‌المللی به مقصد دوحه، در این فرودگاه فرود می‌آید. ازآنجایی امسال کشور قطر میزبان جام جهانی 2022 است، پیش‌بینی می‌شود ایرانیان زیادی برای تماشای فوتبال به قطر سفر کنند؛ پس داشتن اطلاعاتی چون فاصله فرودگاه دوحه تا مرکز شهر به شما در سفر به قطر، بسیار کمک خواهد کرد.

اگر شما هم قصد سفر به قطر دارید شاید برایتان سؤال پیش بیاید که فاصله فرودگاه دوحه تا مرکز شهر یا هتل چقدر است؟ و چگونه مسافران خودشان را از فرودگاه حمد به مرکز شهر برسانند؟ برای گرفتن پاسخ سؤالتان تا انتهای مطلب با دیجی چارتر همراه باشید.

فاصله فرودگاه دوحه تا مرکزشهر چقدر است؟

 

فاصله فرودگاه دوحه تا مرکز شهر چقدر است؟

فاصله فرودگاه دوحه تا مرکز شهر، حدود 16 کیلومتر است مسافرانی که هتلشان در مرکز شهر واقع‌شده است با 18 دقیقه رانندگی به مرکز شهر خواهند رسید؛ اما با چه وسیله نقلیه‌ای به مرکز شهر برویم؟ (نمایش روی نقشه)

 

حمل‌ونقل در فرودگاه دوحه قطر

قطعاً مسافران به‌محض رسید به قطر می‌خواهند بدانند چگونه و با چه وسیله‌ای خودشان را به مرکز شهر برسانند؛ داشتن اطلاعات درباره راه‌های رسیدن به مرکز شهر به شما کمک می‌کند بهترین راه رسیدن به مرکز شهر را انتخاب نمایید. در ادامه به خدمات حمل‌ونقل مسافران در فرودگاه دوحه خواهیم پرداخت.

فرودگاه حمد | فاصله فرودگاه دوحه تا مرکز شهر

 

اتوبوس

بی‌شک اتوبوس یکی از ارزان‌ترین راه‌های رفت‌وآمد در سفر برای همه افراد می‌باشد؛ اما چه افرادی بهتر است از اتوبوس برای رسیدن به مرکز شهر یا هتل استفاده کنند؟

اگر چمدان‌های زیادی همراه خود ندارید یا عجله‌ای برای رسیدن به مرکز شهر ندارید، می‌توانید از اتوبوس‌های فرودگاه برای رسیدن به مرکز شهر استفاده نمایید. اتوبوس‌های فرودگاه از 4 صبح تا 11 شب مشغول سرویس‌دهی به مسافران هستند؛ چنانچه می‌خواهید با اتوبوس به مرکز شهر بروید، بهتر است بدانید ایستگاه اتوبوس‌ها روبه روی ترمینال واقع‌شده است. با استفاده از تابلوهای راهنما، می‌توانید ایستگاه اتوبوس فرودگاه را پیدا کنید.

حمل و نقل در فرودگااه دوحه | اتوبوس فرودگاه

 

مسیر اتوبوس‌های فرودگاه دوحه به مرکز شهر

خط 747: اتوبوس‌های خط 747 از ایستگاه اتوبوس فرودگاه دوحه حرکت و در آخر به ایستگاه اتوبوس الغانم، در مرکز شهر می‌رسند؛ این اتوبوس معمولاً در ایستگاه‌های مهم شهر توقف دارد. مسافرانی که هتلشان نزدیک به ایستگاه اتوبوس است، می‌توانند به‌وسیله اتوبوس به هتل برسند. اتوبوس‌های خط 747 هر 20 دقیقه یک‌بار حرکت می‌کنند و مدت‌زمانی که طول می‌کشد از فرودگاه به مرکز شهر برسید، حدود 25 دقیقه می‌باشد.

 

خط 109: از دیگر اتوبوس‌هایی که از فرودگاه به سمت مرکز شهر حرکت می‌کنند، خط 109 است. این خط ایستگاه‌های بیشتری در نقاط شهر دوحه دارد که از مناطق مرکزی شهر مثل ایستگاه اتوبوس الغانم و منطقه صنعتی مسیعید توقف دارند و به‌طور میانگین هر 30 دقیقه یک‌بار از فرودگاه به مقصد مرکز شهر دوحه، حرکت می‌کنند.

 

خط 727: اگر هتلتان در نزدیکی ساحل زیبای الخور واقع‌شده است یا اینکه قبل از هر چیزی می‌خواهید از ساحل تفریحی دیدن کنید، می‌توانید با اتوبوس‌های خط 727 فرودگاه، در مدت‌زمان 60 دقیقه از فرودگاه دوحه به ایستگاه ساحل الخور برسید.

 

نکته مهم: مسافرانی که می‌خواند با استفاده از اتوبوس‌های فرودگاه خودشان را به مرکز شهر برسانند توجه داشته باشند برای پرداخت بلیط اتوبوس، باید کارت هوشمند به نام کاروا تهیه کنند. برای خرید کارت اتوبوس به بخش حمل‌ونقل در سالن فرودگاه مراجعه کنید؛ قیمت کارت اتوبوس به نوع کارت بستگی دارد.

فاصله فرودگاه دوحه تا مرکز با اتوبوس | دیجی چارتر

 

تاکسی‌های فرودگاه دوحه

یکی از راه‌های رسیدن به مرکز شهر یا هتل از فرودگاه دوحه، تاکسی یا ون‌های فرودگاه است؛ درست است که نسبت به اتوبوس پرهزینه‌تر است، اما راحت و در مدت‌زمان کوتاه شما را به مقصد خواهند رساند.

به‌محض خروج از ترمینال فرودگاه تاکسی‌ها را به‌صف خواهید دید که با کرایه کردن آن‌ها شما را به هر نقطه‌ای از شهر می‌رسانند. نکته مثبت تاکسی‌های فرودگاه این است که تمام تاکسی‌ها به تاکسی‌متر مجهز هستند و کرایه طبق مسافت طی شده محاسبه می‌شود.

ارزانترین بلیط هواپیما قطر برای جام جهانی

نکته: مسافران توجه داشته باشند برای پرداخت کرایه تاکسی حتماً ریال قطری همراه خود داشته باشند زیرا راننده تاکسی‌ها دلار قبول نمی‌کنند. پس بهتر است در همان فرودگاه مقداری از پولتان را به ریال قطری تبدیل کنید.

کرایه تاکسی از فرودگاه دوحه تا مرکز شهر 2022

 

مطالب پیشنهادی:

معرفی 5 مورد از بهترین مراکز خرید قطر + عکس

هزینه سفر به قطر برای جام جهانی 2022

معرفی قطر و 5 مورد از جاذبه‌های گردشگری قطر که باید حتما ببینید + عکس


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.