با ورزشگاه های قطر میزبان جام جهانی 2022 آشنا شوید

کشور قطر یکی از کشورهای حوزه خلیج‌فارس که به کشوری پیشرفته و لوکس شهرت دارد، امسال میزبان بیست و دومین مسابقات جام جهانی می‌باشد. جام جهانی از مهم‌ترین رویدادهای تاریخ ورزش فوتبال است که امسال گروه‌های فوتبال، از سایر کشورها در ورزشگاه های قطر به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

مسابقات فوتبال جام جهانی از 30 آبان، شروع و 27 آذر به اتمام می‌رسد؛ در این بازه زمانی سیل زیادی از علاقه‌مندان فوتبال برای تماشای مسابقات در استادیوم‌های قطر، حضور خواهند داشت. ورزشگاه های قطر بسیار پیشرفته و مجهز هستند و هر بازی در یکی از این ورزشگاه های برگزار می‌شود؛ اگر می‌خواهید بیشتر درباره ورزشگاه های قطر بدانید با دیجی چارتر همراه شوید.

ورزشگاه های قطر میزبان جام جهانی

 

استادیوم البیت از بهترین ورزشگاه های قطر

دومین ورزشگاه بزرگ قطر به نام البیت در شهر الخور واقع‌شده است؛ این ورزشگاه در جام جهانی 2022، میزبان 9 مسابقه می‌باشد. شاید برایتان جالب باشد بدانید، طراحی استادیوم البیت از بیت الشعار یا همان چادرهای عشایر سنتی قطر الهام گرفته‌شده اما درون استادیوم برخلاف نمای بیرونی، از فضای مدرن ، تجهیزات پیشرفته و سازگار با محیط‌زیست برخوردار است.

قرار است طی یک حرکت نمادین، قطر در پایان جام جهانی 28000 صندلی‌های بالایی این استادیوم را به کشورهای درحال‌توسعه، برای ارتقا زیرساخت‌های ورزش اهدا کند.

سقف هوشمند، قابلیت جابه‌جایی صندلی‌ها، زمین چمن باقابلیت جمع شوندگی، سیستم خنک‌کننده در زیر صندلی‌ها ازجمله ویژگی‌های منحصربه‌فرد ورزشگاه البیت قطر می‌باشد.

استادیوم البیت، در 60 کیلومتری مرکز شهر دوحه قرارگرفته است، البته هیچ نگرانی بابت رفت و آمد وجود ندارد چراکه برای سهولت تردد تماشاچیان اتوبوس و تاکسی‌هایی در نظر گرفته‌شده است.

قیمت بلیط هواپیما دوحه به تهران

استادیوم البیت | بهترین ورزشگاه های قطر

 

استادیوم الجنوب، از مجهزترین ورزشگاه های قطر

استادیوم الجنوب یا استادیوم الوکره یکی دیگر از ورزشگاه های قطر است که برخی از مسابقات جام جهانی 2022 در این استادیوم برگزار می‌شود. طراحی این ورزشگاه، از جهازاتی که نوعی لنج سنتی برای صید مروارید استفاده می‌شده، الهام گرفته‌شده است که برای به حداقل رساندن تابش نور خورشید،سقف استادیوم به‌صورت منحنی طراحی‌شده است؛ در ساخت آن از المان‌های معماری نئوفوتوریسم و پست‌مدرن به کار گرفته‌شده.

استادیوم الجنوب تنها برای برگزاری مسابقات نیست، امکانات دیگری چون فروشگاه، رستوران، موسسه آموزشی، سالن عروسی، پیست دوچرخه‌سواری و اسب‌سواری در این مجموعه وجود دارد.

ورزشگاه الجنوب در مسابقات جام جهانی ظرفیت 40 هزار تماشاچی را دارد اما پس از اتمام جام جهانی ظرفیت آن به 20 هزار نفر کاهش می‌یابد و صندلی‌ها به دیگر کشورها اهدا می‌شود.

سیستم خنک‌کننده قوی استادیوم از ویژگی‌های فوق‌العاده این ورزشگاه است که قابلیت کاهش دما، تا -30 امکان‌پذیر است. ورزشگاه الجنوب خارج از شهر قرارگرفته است، اگر شهر دوحه را برای اقامت انتخاب کرده‌اید، می‌توانید خط قرمز مترو را طی کنید و به شهر الوکر برسید، پس‌ازآن با طی کردن مسیر کوتاهی (5 کیلومتر) با وسایل نقلیه به ورزشگاه الجنوب خواهید رسید.

استادیوم الجنوب قطر مجهزترین ورزشگاه قطر

 

استادیوم احمد بن علی، ورزشگاه مدرن قطر

یکی از مدرن‌ترین ورزشگاه های قطر در قسمت شرقی دوحه در شهر الریان واقع‌شده است؛ ساختمان بیرونی ورزشگاه طرح موج‌دار است که به فرهنگ کشور قطر اشاره دارد.

این ورزشگاه در 20 کیلومتری شهر دوحه قرار دارد اگر برای تماشای بازی‌های جهانی به قطر سفر کردید می‌توانید هتل‌های دوحه را برای اقامت انتخاب کنید زیرا با مترو به‌راحتی خواهید رسید کافیست ایستگاه الریفا پیاده شوید و کمی پیاده‌روی کنید.

استادیوم احمد بن علی | ورزشگاه مدرن جام جهانی 2022

 

استادیوم بین‌المللی خلیفه در قلب دوحه

یکی از بهترین ورزشگاه های قطر که امسال میزبان مسابقات جام جهانی است، استادیوم بین‌المللی خلیفه است. این ورزشگاه ازجمله ورزشگاه های قدیمی قطر می‌باشد که در سال 1976 ساخته شد اما در سال 2005 برای مسابقات آسیایی بازسازی شد.

این استادیوم بخش کوچکی از شهر ورزشی دوحه، به نام اسپایر شناخته می‌شود که دارای بخش‌های دیگر چون، مرکز آبی حمد، آکادمی اسپایر، بیمارستان و... می‌باشد.

این استادیوم با مرکز شهر دوحه حدود 10 کیلومتر فاصله دارد که با مترو به‌راحتی می‌توانید به استادیوم برسید، ایستگاه اسپورتز سیتی "sports city" نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به استادیوم خلیفه می‌باشد.

استادیوم خلیفه قطر | جام جهانی 2022

 

استادیوم شهر آموزش قطر، میزبان جام جهانی

یکی از بهترین ورزشگاه های قطر، در محوطه دانشگاه برتر قطر واقع‌شده است از همین رو به آن استادیوم، شهر آموزش قطر گفته می‌شود. این استادیوم در جام جهانی میزبان 40 هزار تماشاگر می‌باشد.

 طراحی منحصربه‌فرد این ورزشگاه،  نظر هرکسی را به خود جلب می‌کند؛ جالب است بدانید نمای استادیوم به شکل الماس است که مانند طرح اش در روز و شب می‌درخشد.

استادیوم شهر آموزش، نمادی از پیشرفت و نوآوری است چراکه از این ورزشگاه برای برگزاری مسابقات دانشگاهی و لیگ ستارگان قطر استفاده می‌شود.

استادیوم شهر آموزش | مجموعه ورزشی در قطر

 

استادیوم الثمامه قطر

در نزدیکی فرودگاه حمد قطر، یکی از محبوب‌ترین استادیوم‌های قطر، به نام استادیوم الثمامه قرارگرفته است؛ در طراحی این ورزشگاه از عرق چین مردان عرب ایده گرفته‌شده است که علاوه بر محل برگزاری مسابقات، نمادی از میراث فرهنگی و تاریخی کشورهای عربی می‌باشد.

استادیوم الثمامه در مسابقات جام جهانی، میزبان 40 هزار تماشاگر است که پس از اتمام جام جهانی ظرفیت آن به 20 هزار نفر کاهش می‌یابد.

استادیوم الثمامه قطر | بهترین ورزشگاه های قطر کدام اند؟

 

استادیوم 974

استادیوم 974 یا راس ابو عبود، یکی دیگر از استادیوم‌های جام جهانی 2022 می‌باشد که در ساحل خلیج‌فارس و در نزدیکی دوحه واقع‌شده است. این استادیوم به‌عنوان نماد پایداری در قطر شناخته می‌شود، چراکه در ساخت این استادیوم از کانتینرهای باری استفاده‌شده است.

جالب است بدانید پس از پایان جام جهانی این استادیوم برچیده می‌شود و از مصالح آن در دیگر پروژه‌های ساختمانی قطر استفاده می‌شود.

Stadium 974 - Qatar

 

استادیوم لوسیل، برجسته‌ترین ورزشگاه قطر

از برجسته‌ترین ورزشگاه های قطر می‌توان به ورزشگاه لوسیل قطر اشاره کرد؛ این استادیوم در جام جهانی، ظرفیت  میزبانی بیش از 80 هزار نفر را دارد. طراحی این ورزشگاه بر عهده یک شرکت انگلیسی بوده که از یکی از صنایع‌دستی قطر الهام گرفته‌شده است.

این استادیوم در شهر لوسیل بناشده که در زمان مسابقات جام جهانی برای تردد مسافران یک خط  مترو مستقیم از دوحه به ورزشگاه در نظر گرفته‌شده است.

ورزشگاه لوسیل قطر کجاست؟

 

مطالب پیشنهادی:

 

هر آنچه که باید در مورد سفر زمینی به قطر بدانید + عکس

معرفی 5 مورد از بهترین مراکز خرید قطر + عکس

بهترین شهربازی‌های قطر 1401 + آدرس و تصاویر

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.